reklama
 
 

Trnava nechápe. Sudí vyloučil hráče a nechal ho dohrát

26. 8. 2011 19:58
Duel Trnavy s Lokomotivem Moskva přinesl karetní mariáš

Praha - V pořádný karetní mariáš se zvrhla čtvrteční odveta 4. předkola Evropské ligy mezi domácí Trnavou a Lokomotivem Moskva.

Svěřenci českého kouče Pavla Hoftycha nedokázali postoupit a navíc od italského rozhodčího Luky Bantiho dostali tři červené karty.

Český brankář Martin Raška, který se po penaltovém faulu poroučel ze hřiště v 76. minutě, takový zápas nepamatuje.

Čtěte také:
Přemožitele Sparty Vaslui čeká Sporting Lisabon i Lazio
VIDEO Slovanu pobodali fanouška, pak ale vyřadil AS Řím
Hašek: Chovancova demise? I já cítím vinu za vypadnutí

"Tři červené karty jsou pro mě něco nevídaného. Rozhodčí pak pískal i to, co nebylo. Vrchol všeho bylo, když vyloučil ruského hráče, ale ten přesto zápas dohrál. To se mi ještě v životě nestalo a myslím, že ani nestane," nechápal Raška.

Podle Rašky ale rozhodčí Banti podlehl atmosféře, a i proto v závěru vyloučil dva hráče Trnavy - Pavla Malcharka a Patrika Černotu.

Hoftych: Napsali jsme námitku a uvidíme

Také Hoftycha hodně překvapilo především vyloučení - nevyloučení.

"Ta červená pro ruského hráče tam byla a reagovali na to i diváci. Rozhodčí přesto nechal Lokomotiv dohrát zápas v kompletním složení. Napsali jsme proto do zápisu námitku a uvidíme, co z toho bude," řekl Hoftych.

Trnava až do 76. minuty bojovala o postup, ke kterému jí scházel jediný gól. Pak však Raška srazil Syčeva, rozhodčí odpískal pokutový kop a zároveň českého brankáře vyloučil.

"Penalta to byla. Soupeř tam byl dříve než já a potáhl si míč. Kontakt mezi námi byl, takže to bylo zapískané správně. Otázkou ale je, jestli mě měl i vyloučit. Prý jsem byl poslední, ale já s tím vyloučením nesouhlasím," uvedl Raška v rozhovoru pro profutbal.sk.

Stejného názoru byl i český trenér Trnavy Pavel Hoftych.

"Ta penalta všechno rozhodla. Když se ukáže na penaltu a brankář navíc dostane červenou, tak se vždy cítím rozpolcený. Podle mě jde o dvojitý trest. Inkasovat gól a ještě hrát v oslabení. V Raškově případě přitom rozhodčí klidně mohl dát jen žlutou," bránil svého svěřence Hoftych.

Raška: Báli se, jinak by na konci nesimulovali

I přes vyřazení však panuje v Trnavě spokojenost s tím, jak Lokomotivu situaci ztížila.

"Až skoro do 80. minuty bylo všechno otevřené. Bojovali jsme o šanci až téměř do konce. Bylo vidět, že hráči Lokomotivu byli hodně nervózní. Mysleli si, že to v pohodě zvládnou, ale nakonec museli být rádi, že postoupili. Soudím podle toho, jak na konci filmováním zdržovali. To svědčí o tom, že neměli zápas pod kontrolou," dodal Raška.

autoři: Sport, ČTK | 26. 8. 2011 19:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama