Třináctá výhra v řadě! Bayern rozstřílel Daridův Freiburg

15. 2. 2014 22:30
Xherdan Shaqiri se raduje z gólu
Xherdan Shaqiri se raduje z gólu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali ve 21. kole německé ligy 4:0 Freiburg, za který nastoupili i obránce Pavel Krmaš a záložník Vladimír Darida.

Obhájci titulu si připsali třinácté ligové vítězství za sebou a díky porážce Leverkusenu 1:2 se Schalke navýšili své vedení v čele tabulky na 16 bodů.

Bayern v lize naposledy ztratil body za remízu 1:1 s Leverkusenem na začátku října a dnes brzy rozhodl o tom, že natáhne svou sérii bez porážky na 46 zápasů.

V 19. minutě se trefil hlavou stoper Dante a ještě do přestávky zvýšil dvěma zásahy Xherdan Shaqiri. Krátce před koncem přidal čtvrtý gól Claudio Pizarro.

Za Freiburg nemohl kvůli zánětu šlachy nastoupit záložník Václav Pilař. Naopak své první minuty od začátku listopadu odehrál klíčový středopolař soupeře Bastian Schweinsteiger, který se zotavil po operaci kotníku a nastoupil na poslední půlhodinu.

Dortmund znovu porazil Frankfurt

Schalke vedlo zásluhou trefy Leona Goretzky, který ve 28. minutě obral o míč Larse Bendera a proměnil samostatný únik na brankáře.

Ve druhé půli sice Leverkusen vyrovnal, když si míč po rohu srazil do vlastní sítě Felipe Santana, avšak ve prospěch čtvrtého týmu tabulky rozhodl zápas hlavou čtvrt hodiny před koncem Klaas-Jan Huntelaar.

Dortmund si v lize zopakoval úterní duel ze čtvrtfinále Německého poháru s Frankfurtem, v jehož sestavě tentokrát chyběl útočník Václav Kadlec, a znovu zvítězil. Na rozhodující gól z poháru navázal Pierre-Emerick Aubameyang a dnes dal dvě branky už během úvodních 21 minut.

Ve druhé půli přidal gól z penalty Robert Lewandowski a se čtrnácti zásahy zůstal nejlepším střelcem klubu o jednu trefu před Aubameyangem. Debut jako ze snu zažila zimní posila Dortmundu z Partizanu Bělehrad Miloš Jojič, který přišel na hřiště a za 17 vteřin z prvního doteku s míčem zvýšil na 4:0.

Hamburk přišel o trenéra

Čeští fotbalisté Petr Jiráček a Jaroslav Drobný jsou v Hamburku podruhé v této bundesligové sezoně bez trenéra. Po sedmé bundesligové porážce za sebou odvolalo vedení HSV nizozemského kouče Berta van Marwijka, jenž na lavičce sestupem ohroženého klubu vydržel 143 dnů.

Trenér nizozemských vicemistrů světa z roku 2010 Van Marwijk působil v Hamburku od loňského září, kdy nahradil propuštěného Thorstena Finka.

Osudnou se mu stala porážka 2:4 v záchranářském souboji s Braunschweigem, po níž má jeden ze zakládajících klubů bundesligy na předposledním místě tabulky před svým dnešním soupeřem pouze bodový náskok.

V Hamburku o odvolání Van Marwijka uvažovali už v týdnu. Zajímali se o služby svého bývalého hráče a trenéra Felixe Magatha, jenž ale dal přednost anglickému Fulhamu. Za favorita na převzetí funkce je považován Mirko Slomka, který naposledy působil v Hannoveru.

Gladbach neudržel vedení v Brémách

Brémy bez Theodora Gebre Selassieho v domácím utkání s Mönchengladbachem téměř potopila chyba jiného obránce Assaniho Lukimyi, který v šesté minutě nahrál do úniku útočníkovi soupeře Raffaelovi.

Dvě minuty před koncem však z přímého kopu vyrovnal na konečných 1:1 Ludovic Obraniak.