"Třída 92" chce převzít Manchester United. Vede ji Beckham

Sport Sport
27. 3. 2014 20:30
David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by převzalo trápící se klub od americké rodiny Glazerů.
David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United.
David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United. | Foto: Reuters

Manchester - David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by koupilo jejich bývalý klub.

Londýnský The Sun uvedl, že Beckham, Paul Scholes, Phil a Gary Nevilleovi, Ryan Giggs a Nicky Butt se spolu domlouvají na společné firmě, která by s využitím peněz ze Středního Východu převzala nad kubem kontrolu.

Manchesteru United v současné době vlastní americká rodina Glazerů, která sice trvá na dlouhodobé investici, ale zároveň stále zvyšuje zadlužení společnosti. Navíc jsou Glazerovi pod palbou kritiky fanoušků Reds za mizerné výkony v této sezoně.

Experti, hráč i trenéři

Do svého bývalého klubu se po porážce v derby s Manchesterem City (0:3) obuli také Scholes a Gary Neville, kteří utkání glosovali v televizi Sky Sports jako experti.

Zatímco Scholes nabádal United v létě k velkým nákupům, podle Nevilla trpí United po odchodu sira Alexe Fergusona z lavičky krizí identity.

Z "třídy 92" - tedy úspěšné party z první poloviny 90. let - zůstal v dresu Reds už jen Giggs, zatímco Phil Neville a Butt na Old Trafford docházejí jako trenéři. Beckham ukončil kariéru loni po půlročním angažmá v Paris Saint-Germain.

 

Právě se děje

před 20 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy