"Třída 92" chce převzít Manchester United. Vede ji Beckham

Sport Sport
27. 3. 2014 20:30
David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by převzalo trápící se klub od americké rodiny Glazerů.
David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United.
David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United. | Foto: Reuters

Manchester - David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by koupilo jejich bývalý klub.

Londýnský The Sun uvedl, že Beckham, Paul Scholes, Phil a Gary Nevilleovi, Ryan Giggs a Nicky Butt se spolu domlouvají na společné firmě, která by s využitím peněz ze Středního Východu převzala nad kubem kontrolu.

Manchesteru United v současné době vlastní americká rodina Glazerů, která sice trvá na dlouhodobé investici, ale zároveň stále zvyšuje zadlužení společnosti. Navíc jsou Glazerovi pod palbou kritiky fanoušků Reds za mizerné výkony v této sezoně.

Experti, hráč i trenéři

Do svého bývalého klubu se po porážce v derby s Manchesterem City (0:3) obuli také Scholes a Gary Neville, kteří utkání glosovali v televizi Sky Sports jako experti.

Zatímco Scholes nabádal United v létě k velkým nákupům, podle Nevilla trpí United po odchodu sira Alexe Fergusona z lavičky krizí identity.

Z "třídy 92" - tedy úspěšné party z první poloviny 90. let - zůstal v dresu Reds už jen Giggs, zatímco Phil Neville a Butt na Old Trafford docházejí jako trenéři. Beckham ukončil kariéru loni po půlročním angažmá v Paris Saint-Germain.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy