"Třída 92" chce převzít Manchester United. Vede ji Beckham

Sport Sport
27. 3. 2014 20:30
David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by převzalo trápící se klub od americké rodiny Glazerů.
David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United.
David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United. | Foto: Reuters

Manchester - David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by koupilo jejich bývalý klub.

Londýnský The Sun uvedl, že Beckham, Paul Scholes, Phil a Gary Nevilleovi, Ryan Giggs a Nicky Butt se spolu domlouvají na společné firmě, která by s využitím peněz ze Středního Východu převzala nad kubem kontrolu.

Manchesteru United v současné době vlastní americká rodina Glazerů, která sice trvá na dlouhodobé investici, ale zároveň stále zvyšuje zadlužení společnosti. Navíc jsou Glazerovi pod palbou kritiky fanoušků Reds za mizerné výkony v této sezoně.

Experti, hráč i trenéři

Do svého bývalého klubu se po porážce v derby s Manchesterem City (0:3) obuli také Scholes a Gary Neville, kteří utkání glosovali v televizi Sky Sports jako experti.

Zatímco Scholes nabádal United v létě k velkým nákupům, podle Nevilla trpí United po odchodu sira Alexe Fergusona z lavičky krizí identity.

Z "třídy 92" - tedy úspěšné party z první poloviny 90. let - zůstal v dresu Reds už jen Giggs, zatímco Phil Neville a Butt na Old Trafford docházejí jako trenéři. Beckham ukončil kariéru loni po půlročním angažmá v Paris Saint-Germain.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy