Kdo neskáče, ten se nepropadne. Tribuna v Nijmegenu nevydržela oslavy fanoušků

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 10. 2021 16:19
Při nedělním utkání nizozemské fotbalové ligy mezi Nijmegenem a Arnhemem, za který hraje český obránce Tomáš Hájek, se pod slavícími hostujícími fanoušky zřítila část tribuny. Podle starosty Nijmegenu Huberta Brulse nebyl nikdo zraněn, příčiny nehody chce nechat vyšetřit.

K incidentu došlo po utkání, když hráči Arnhemu přiběhli oslavit vítězství 1:0 k části stadionu, kde byli hostující fanoušci. Ti slavili tak bouřlivě, že část tribuny nápor neunesla a zřítila se. Nechyběl u toho ani Hájek, který se na hřiště dostal coby střídající šest minut před koncem.

"Seběhli jsme se oslavovat s našimi fanoušky ke kotli. Skákali jsme, dělali jsme to, co dělají oni, nebo oni dělají to, co my. Bylo to asi čtyři pět minut po zápase, skákali jsme čím dál víc, hecovali se a zničehonic prostě začala padat tribuna. Naštěstí se zastavila o kontejner, který byl pod tribunou. Tribuny tam nejsou hned na zemi, kolem hřiště je tam průchozí prostor se stánky a podobně," řekl Hájek v nahrávce od hráčské agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

"Celý stadion se na pár vteřin zastavil a jen se soustředil na to, co se stalo. Je to šok, lekli jsme se. Nevíš, co si máš v danou chvíli myslet. Jsi po zápase plný adrenalinu. Naši fanoušci vylezli o patro výš a pokračovali v tom. Říkal jsem si, že je to trochu divoké. Díky kontejneru tribuna naštěstí nespadla až na zem, to by mělo horší následky. Nikdo není zraněný, nikomu se nic nestalo, což je to nejpodstatnější. Mohlo to skončit daleko hůř," doplnil devětadvacetiletý obránce.

Zápas Nijmegenu s Arnhemem, který díky výhře poskočil na šesté místo nizozemské ligy, byl velmi vyhecovaný. "Jsou to dva týmy, které jsou od sebe vzdálené asi 10 až 15 kilometrů. Je tam obrovská rivalita, i když to je možná slabé slovo. Spíš obrovská nechuť. Mělo to dohru i po zápase. Začátek byl pád tribuny a končilo to tím, že jsme tři hodiny my i hráči Nijmegenu čekali v útrobách stadionu, až se situace uklidní," líčil Hájek.

"Když jsem viděl záběry, co se dělo venku, tak fanoušci na sobě měli kukly, ničili policejní auta, házeli po sobě šutry, lámali stromy, prali se s policií. Nevím, jestli to byl jeden nebo druhý tábor, ale je to samozřejmě dohra, kterou člověk nemá rád," dodal Hájek.

V této sezoně zasáhl do sedmi zápasů nizozemské ligy a šesti utkání Evropské konferenční ligy. Do Arnhemu přestoupil předloni z Plzně, předtím hrál ještě za Zlín a Mladou Boleslav.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Barbados se stal republikou. Královnu Alžbětu II. nahradila prezidentka Masonová

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu nahradila prezidentka Sandra Masonová, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Úderem půlnoci místního času (5:00 SEČ) se za jásotu lidí v hlavním městě Bridgetownu zrodila nová republika, popsala agentura Reuters. Na zaplněném náměstí Národních hrdinů zazněla mimo jiné barbadoská hymna. Slavnosti se zúčastnil také britský princ Charles. Spouštění královské standardy a vyhlášení republiky přihlížel zádumčivě, píše Reuters.

"Mám obrovskou radost," svěřil se agentuře před slavnostním ceremoniálem obuvník Ras Binghi. Někteří obyvatelé Bridgetownu nicméně nedlouho před slavnostním ceremoniálem připouštěli, že jsou zmatení z toho, co bude změna znamenat a jak se jich dotkne. "Stále máme premiérku, která má větší pravomoci, tak jaká bude role prezidenta?" uvažovala čtyřiatřicetiletá personalistka Dianne Kingová nad rolí hlavy státu, která bude převážně symbolická. A zatímco někteří se ze změny radovali, jiní byli spíše proti. "Měli by nechat královnu Alžbětu být - nechat ji jako vůdkyni. Nechápu, proč bychom měli být republikou," nechal se slyšet pětačtyřicetiletý Sean Williams.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud odročil první verdikt nad svrženou barmskou vůdkyní, zatím zůstává v domácím vězení

Barmský soud odložil vynesení rozsudku v procesu se svrženou vůdkyní Do Aun Schan Su Ťij, informovaly světové agentury. Původně měl sdělit verdikt ohledně prvního z několika obvinění, kterým nositelka Nobelovy ceny za mír ve své vlasti čelí. Tribunál rozhodnutí odložil, aby umožnil výpověď dalšího svědka, napsala agentura AP.

Soud souhlasil s návrhem obhajoby, aby umožnil lékaři, který se předtím nemohl dostavit do soudní síně, vystoupit se svým svědectvím, uvedl podle AP nejmenovaný úředník. Další jednání je naplánováno na 6. prosince. Kdy by mohl padnout verdikt, zatím není zřejmé.

Šestasedmdesátiletá Su Ťij je nyní v domácím vězení a čelí mimo jiné obviněním z korupce nebo nelegálního dovozu vysílaček. Dnes odložený verdikt měl padnout v případě obvinění z podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Právníci političky veškerá obvinění odmítají s tím, že jsou politicky motivovaná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy