Tři hlavičky a výhra. Atlético se dotáhlo na Barcelonu

3. 1. 2015 18:16
Fotbalisté Atlética Madrid porazili v prvním utkání po vánoční pauze v 17. kole španělské ligy 3:1 Levante.
Atlético se prosadilo ze vzduchu
Atlético se prosadilo ze vzduchu | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v prvním utkání po vánoční pauze v 17. kole španělské ligy 3:1 Levante. Úřadující mistři se v tabulce bodově dotáhli na druhou Barcelonu, jež má zápas k dobru. O bod vedoucí Real má kvůli účasti na mistrovství světa klubů odehrány dokonce o dva duely méně.

Atlético ještě bez posily Fernanda Torrese, jehož hostování z AC Milán vstoupí oficiálně v platnost až v pondělí, udeřilo třikrát ze vzduchu. Skóre otevřel v 18. minutě Antoine Griezmann, jenž osvědčil svou střeleckou formu už v posledním utkání před Vánocemi, kdy zaznamenal hattrick.

Francouzský útočník přidal druhou branku hlavou po zmatku v domácí obraně dvě minuty po přestávce a připsal si osmý gól v sezoně. Po hodině hry sice za hosty snížil střídající Nábil El Žar, ale pojišťovací třetí branku přidal v 82. minutě jak jinak než hlavičkou Diego Godín.

V neděli se vedoucí Real představí ve Valencii a Barcelona na hřišti San Sebastianu.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Atlético Madrid - Levante 3:1 (18. a 47. Griezmann, 82. Godín - 62. El Žar), FC Sevilla - Vigo 1:0(32. Pareja),Elche - Villarreal 2:2 (26. Jonathas, 35. Víctor Rodríguez - 12. Vietto, 17. Uche), La Coruňa - Bilbao 1:0 (24. Cavaleiro), Málaga - Almería 1:2 (73. Samuel - 39. a 76. z pen. Hemed).

1. Real Madrid 15 13 0 2 55:13 39
2. FC Barcelona 16 12 2 2 41:7 38
3. Atlético Madrid 17 12 2 3 34:15 38
4. FC Sevilla 16 10 3 3 26:17 33
5. Valencie 16 9 4 3 29:13 31
6. Villarreal 17 9 4 4 29:16 31
7. Málaga 17 9 3 5 21:17 30
8. Vigo 17 5 5 7 17:19 20