Třetí titul v řadě. Bayern slaví už čtyři kola před koncem

26. 4. 2015 19:28
Rozhodla o tom dnešní prohra druhého Wolfsburgu 0:1 na hřišti Mönchengladbachu, po které "Vlci" ztrácejí na Bayern nedostižných patnáct bodů.
Pep Guardiola se už může radovat. Bayern má titul.
Pep Guardiola se už může radovat. Bayern má titul. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví čtyři kola před koncem německé ligy třetí mistrovský titul v řadě. Rozhodla o tom dnešní prohra druhého Wolfsburgu 0:1 na hřišti Mönchengladbachu, po které "Vlci" ztrácejí na Bayern nedostižných patnáct bodů. Bavorský celek získal 25. mistrovskou trofej.

Svěřencům trenéra Guardioly díky sobotní výhře 1:0 nad Herthou Berlín stačilo, aby Wolfsburg dnes nezískal plný počet bodů. První dějství jeho zápasu s Mönchengladbachem přineslo několik příležitostí na obou stranách, oba týmy však ztroskotaly na přesnosti střel.

Po přestávce byla domácí Borussia mnohem aktivnější, hosty několikrát podržel gólman Benaglio. V poslední minutě ale nedosáhl na Kruseho střelu, díky které Mönchengladbach získal poosmé v řadě na domácím hřišti tři body. Vítězný tým se posunul na třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na Wolfsburg.

Brémy remizovaly v Paderbornu 2:2, přestože prohrávaly o dvě branky. Reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za hosty celé utkání. Paderborn se do vedení dostal dvěma slepenými góly v prvním poločase, u obou byl záložník Stoppelkamp.

Nejprve jeho centr od rohového praporku střelou bez přípravy využil Vrančič, o dvě minuty později osmadvacetiletý fotbalista sám hlavou skóroval. Brémy, které stále bojují o umístění na příčkách zajišťujících účast v evropských pohárech, před přestávkou snížily zásluhou Selkeho.

V 74. minutě se na hřiště dostal záložník Hajrovič a o minutu později se postaral povedenou střelou zpoza vápna o cenný bod pro Brémy. Posledních dvanáct minut hrál Paderborn po vyloučení Heinlotha v deseti, hosté ale přesilovku k dokonání obratu nevyužili.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Paderborn - Brémy 2:2 (25. Vrančič, 27. Stoppelkamp - 45. Selke, 75. Hajrovič), Mönchengladbach - Wolfsburg 1:0 (90. Kruse).

1. Bayern Mnichov 30 24 4 2 77:13 76
2. Wolfsburg 30 18 7 5 63:32 61
3. Mönchengladbach 30 16 9 5 45:22 57
4. Leverkusen 30 15 10 5 57:32 55
5. Schalke 30 11 9 10 38:34 42
6. Augsburg 30 13 3 14 38:40 42
7. Hoffenheim 30 11 7 12 45:48 40
8. Dortmund 30 11 6 13 40:37 39