Trenérská škatulata v lize. Volno je v Teplicích, v Ďolíčku se usadil Koubek

Podívejte se na nevšední smršť trenérských změn, která se prohnala první fotbalovou ligou.
Začněme u zatím nejčerstvějších změn. Roman Pivarník se stal novým hlavním trenérem Plzně, když nahradil Karla Krejčího.
Ten sice s Viktorií získal mistrovský titul, pak ale prohlásil, že je příliš unavený a chce se soustředit na práci asistenta Pavla Vrby u reprezentace.
Ten se ale nakonec rozhodl zůstat v Liberci. "Uvědomil jsem si, co všechno jsem tady za rok prožil. A jsem Slovanu vděčný. Vážím si té šance, kterou mi tady dali, šli se mnou do rizika. Proto zůstávám," nechal se slyšet čtyřicetiletý kouč, jenž ještě v létě minulého roku přišel do Liberce z druholigové Viktorie Žižkov.
Pivarníka v Ďolíčku nahradí explzeňský trenér Miroslav Koubek, který Viktorii opustil loni v srpnu. Klokanům se upsal na tři roky.
Foto: Tomáš Liška
Sport Sport
Aktualizováno 30. 5. 2016 16:14
Podívejte se na nevšední smršť trenérských změn, která se prohnala první fotbalovou ligou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Poslední pozvánku na olympijský turnaj hokejistů v Pekingu obdržel David Musil

Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Svaz o obsazení posledního volného místa informoval v tiskové zprávě.

Osmadvacetiletý Musil, jenž ve čtyřech zápasech okusil v minulosti i NHL, obléká dres Ocelářů od roku 2017, kdy se vrátil ze zámoří. S Třincem vyhrál dva mistrovské tituly. V reprezentačním dresu už má odehráno 47 zápasů, zúčastnil se dvou posledních odehraných mistrovství světa v letech 2019 a 2021.

"David je zkušený obránce, kterého máme prověřeného a v reprezentaci odvádí spolehlivé výkony," uvedl generální manažer Nedvěd. "Pasuje do role, pro kterou s ním počítáme. Není tajemstvím, že s trenéry jsme uvažovali i o Ladislavu Šmídovi. Nakonec jsme se s ním shodli, že přestávka kvůli operaci byla přece jenom příliš dlouhá a že je škoda, že se na led nemohl vrátit dříve. Sám řekl, že přemýšlí i o tom, zda by to bylo férové vůči dalším hráčům," dodal Nedvěd.

Minulý týden ve čtvrtek ohlášená nominace ještě nemusí být konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Vzhledem k okolnostem spojeným zejména s pandemií koronaviru čítá seznam náhradníků 30 jmen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy