Trenér Norska má z Vrby respekt: Sledoval jsem ho s Plzní

ČTK ČTK
4. 3. 2014 19:01
Trenér norské fotbalové reprezentace Per-Mathias Högmo se před středečním přípravným utkáním s českým týmem těší na souboj s Pavlem Vrbou.
Trenér norské fotbalové reprezentace Per-Mathias Högmo
Trenér norské fotbalové reprezentace Per-Mathias Högmo | Foto: Reuters

Praha - Trenér norské fotbalové reprezentace Per-Mathias Högmo se před středečním přípravným utkáním s českým týmem těší na souboj s Pavlem Vrbou, který ho upoutal v evropských pohárech na lavičce Plzně. Připustil, že zápas v Edenu bude pro Seveřany o to těžší, že jeho kolegu na české lavičce čeká premiérový duel.

"Doufám, že z toho (Vrba) nebude příliš nervózní," usmál se Högmo. "Sledoval jsem ho, když trénoval Viktorii Plzeň a v pohárech s ní předváděl dobré výkony," řekl dnes novinářům Högmo.

"Víme o změnách v českém realizačním týmu. Bude to pro nás velmi složité, protože Češi budou hodně motivovaní. Budou chtít novému trenérovi ukázat, že je čeká zářná budoucnost," doplnil čtyřiapadesátiletý trenér.

S týmem dorazil do Prahy nezvykle už v pondělí, dva dny před utkáním. "Praha je krásná, je to srdce Evropy," usmál se Högmo na dotaz, proč přijel s Nory k přípravnému utkání tak brzy.

Je v podobné pozici jako Vrba. Tým převzal teprve na konci září a chystá ho na podzimní start evropské kvalifikace. "Každý mezistátní zápas chcete vyhrát, ale v tuhle chvíli jsme na začátku budování týmu. Budeme si chtít hlavně vyzkoušet nějaké věci," dodal Högmo.

 

Právě se děje

Další zprávy