Trenér Lička musel skončit v Polsku

ČTK
7. 11. 2006 11:36
Grodzisk - Český fotbalový trenér Werner Lička nedokončí ani své další polské angažmá podle znění smlouvy.

Dvaapadesátiletý kouč se půl roku před vypršením kontraktu rozloučil s vedením ambiciózního Groclinu Grodzisk, kde se znelíbil majiteli Zbigniewu Drzymalovi. 

Lička zanechal svému nástupci Macieji Skorzovi mužstvo na devátém místě. S týmem sice posledních šest utkání neprohrál, ale šéfa klubu nejvíc dopálilo herní pojetí, které bývalý lodivod Baníku Ostrava praktikoval. 

"Herní styl mužstva se mi nelíbil. Měli jsme hrát odvážně, pohledně," řekl Drzymala polským novinářům. "Chtěl jsem, abychom v neděli proti Wisle Krakov hráli hodně ofenzivně a s dvěma útočníky. A ukázalo se, že to byla správná varianta. Volím takové rozestavení, které zápas udělá zajímavým a ne nudným, po kterém mužstvo zremizuje," prohlásil Drzymala. 

Bývalý reprezentační asistent Lička, jenž na Euru v roce 1996 získal stříbro, svůj odchod zdůvodnil vzájemnými neshodami. "Po remíze s Plockem před dvěma týdny se majitel klubu rozhodl vyměnit mé asistenty. A já s tím nesouhlasil. Chci dělat s lidmi, které si vyberu já a kterým věřím," řekl Lička v dnešním Sportu.

Spolu s ním musel ve funkci skončit i jeho švagr Pavol Michalík, někdejší asistent kouče Františka Komňackého u mistrovského Baníku z roku 2004. 

Skorza dostal od majitele klubu jediný úkol - naučit celek hrát ofenzivně. "Když k nám Lička přicházel, byl pro nás ideálním trenérem. Teď se ukázalo, že máme jiné pohledy na fotbal," dodal Drzymala.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy