Trenér Levý nesmí dva zápasy na lavičku Slovácka a zaplatí 25 tisíc

ČTK ČTK
23. 2. 2017 17:02
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) udělila trenérovi Stanislavu Levému trest na dva zápasy, během kterých nesmí na lavičku Slovácka, a 25 tisíc pokuty.
Stanislav Levý
Stanislav Levý | Foto: ČTK

Praha - Trenér fotbalistů Slovácka Stanislav Levý nesmí dva zápasy na lavičku svého týmu a musí zaplatit pokutu 25 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) kouče potrestala za nesportovní chování v sobotním utkání 17. kola první ligy s Jabloncem (0:0).

Levý se po vyloučení záložníka Slovácka Vlastimila Daníčka v 72. minutě pustil do výměny názorů s hlavním rozhodčím Jiřím Houdkem, který ho následně vykázal na tribunu. Osmapadesátiletý trenér lvůli tomu nebude moci vést mužstvo z Uherského Hradiště v sobotním duelu na hřišti Bohemians 1905 a poté doma s Brnem.

Disciplinární komise ale zároveň na základě protestu Slovácka nezahájila řízení s Daníčkem a nebude ho za červenou kartou proti Jablonci trestat dodatečným zákazem činnosti. Podle stanoviska Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR totiž Houdek vyloučil Daníčka neoprávněně a měl mu udělit pouze žlutou kartu.

Fastav Zlín dostal pokutu 100 tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu v podzimních domácích utkáních se Slavií (0:4) a Duklou (0:1). Disciplinárka zastavila řízení s vršovickým klubem kvůli chování jeho fanoušků ve Zlíně, ale bude se zabývat výtržnostmi slávistických příznivců a použitím pyrotechniky v sobotním domácím duelu s Jihlavou (2:0).

Za čtvrtou žlutou kartu v sezoně si standardně jednou nezahrají Ekvádorec Augusto Batioja z Jihlavy, Tomáš Přikryl z Mladé Boleslavi a jihlavský David Štěpánek.

 

Právě se děje

Další zprávy