Trenér Kalju si obarví vlasy na růžovo, pokud Plzeň prohraje

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 7. 2013 19:30
Pokud se estonskému mistrovi podaří Plzeň porazit, asistent trenéra Fredo Getulia si nechá obarvit vlasy na růžovo po vzoru klubových barev.
Pokud Viktoria v úterý v Tallinu prohraje, nechá si asistent trenéra Kalju přebarvit vlasy na růžovo.
Pokud Viktoria v úterý v Tallinu prohraje, nechá si asistent trenéra Kalju přebarvit vlasy na růžovo. | Foto: CPA Eduard Erben

Tallinn - Trenéři fotbalistů Nomme Kalju se před soubojem s Plzní ve 3. předkole Ligy mistrů znovu rozhodli motivovat své svěřence netradičním slibem.

Pokud se estonskému mistrovi podaří Plzeň porazit, asistent trenéra Fredo Getulia si nechá obarvit vlasy na růžovo po vzoru klubových barev.

Getulia již musel navštívit kadeřníka po postupu přes HJK Helsinky ve 2. předkole, když hráčům slíbil, že po postupu půjde na blond.

Vrba: Oholit už bych se nenechal

To hlavní trenér Igor Prins navrhoval hráčům, že ujede 160 kilometrů na kole, nakonec se však místo toho musel nechat ostříhat dohola.

"Teď už jsem to nechal jen na svém asistentovi. Pokud se podaří projít přes Plzeň, bude mít růžovou hlavu," řekl na dnešní předzápasové konferenci trenér Prins.

Podle trenéra Plzně Pavla Vrby to značí velkou soudržnost uvnitř týmu Kalju. Sám už má s podobnými sliby zkušenosti, když po prvním titulu s Plzní musel jít také dohola.

"Je vidět, že trenér tu s hráči táhnou za jeden provaz, což je pro ně pozitivní. I u nás v týmu praktikujeme podobné věci, ale to zůstane v kabině. Každopádně znovu oholit už bych se nenechal," dodal Vrba.

"Bude velmi těžké se Plzni ubránit"

Trenéři Kalju si však jsou vědomi toho, že k dalšímu barvení vlasů vede hodně těžká cesta, jelikož Plzeň považují za jasného favorita vzájemného souboje.

"Plzeň je hodně ofenzivní tým a bude velmi těžké ji ubránit. Každopádně jsme na soupeře připraveni, máme své plány a ty se budeme snažit splnit. Když se nám to povede, budeme mít určitou šanci," řekl Prins.

Rozhodně se nehodlá s Plzní pouštět do přestřelky jako Željezničar Sarajevo. "Pro nás je nejdůležitější dobře bránit v deseti lidech a nedovolit Plzni skórovat. A třeba se nám podaří i něco vepředu," dodal kouč Kalju.

"Vyřadit Plzeň by bylo neskutečné"

I pokud by se však přes Plzeň projít nepodařilo, bude Prins hodnotit letošní působení v pohárech jako úspěšné.

"Jde o úspěch, protože jsme poprvé postoupili do 3. předkola. S tím jsme nepočítali. Pokud bychom postoupili ještě dál a vyřadili Plzeň, byl by to neskutečný úspěch," dodal Prins.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy