Trenér Hašek končí ve Spartě, Hřebík zůstává

Sport Sport
11. 5. 2012 20:13
Sparta mění trenérský tým po neúspěšné sezoně
Pohár České pošty Sigma - Sparta (Hašek)
Pohár České pošty Sigma - Sparta (Hašek) | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vedení AC Sparta Praha se domluvilo s Martinem Haškem na ukončení jeho práce u A mužstva. Bývalý první trenér působil u letenského A-týmu tři a půl roku, nejdříve jako spolupracovník Jozefa Chovance, později Jaroslava Hřebíka.

"Jsem přesvědčený, že změny, které byly nastartovány už v průběhu zimní přestávky, budou Spartě v budoucnu přinášet úspěch. Věděli jsme, že zásadní proměna koncepce bude dlouhodobějším procesem, přesto jsme chtěli získat mistrovský titul a vyhrát v domácím poháru, což se bohužel nepodařilo," řekl Martin Hašek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy