Trenér Černohorců: Fanoušci nás dotlačí k postupu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 11. 2011 13:00
Do Prahy mají přijet až čtyři tisíce fanoušků
Branko Brnovič počítá v Praze s podporou až čtyř tisícovek černohorských fanoušků
Branko Brnovič počítá v Praze s podporou až čtyř tisícovek černohorských fanoušků | Foto: ČTK

Praha - Po vylosování soupeře pro baráž o Euro 2012 prohlásil trenér fotbalistů Černé Hory Branko Brnovič o českém výběru, že nezná žádného z jeho hráčů.

Když ale ve čtvrtek usedl za stůl k tiskové konferenci před úvodním zápasem na pražské Letné, přiznal, že došlo k nedorozumění.

"Ano, vím, že se u vás objevila informace, že neznám žádného českého hráče. Tak to ale není. Žádného jsem nejmenoval, protože to tenkrát nebylo potřeba. Samozřejmě znám Čecha, Rosického, Baroše, Jiráčka, Plašila," uvedl čtyřiačtyřicetiletý trenér Černohorců.

Čtěte také:
Známe Bílkovo tajemství. Místo Baroše nastoupí Pekhart
Čech doma proti Černé Hoře nastoupí, potvrdil lékař
Koheze! To je to, čím Češi rozbijí v baráži Černohorce

Před pátečním zápasem na Letné, který začíná ve 20:15 a my vám jej nabídneme v online reportáži, jej nejvíce těší fakt, že do Prahy přijedou až čtyři tisíce černohorských fanoušků.

"Samozřejmě se těším na to, že nám vytvoří domácí podmínky už tady. Pro nás je ale také výhoda, že odvetu hrajeme doma, protože naši fanoušci jsou skvělí a vždycky nám pomůžou. Očekáváme výbornou atmosféru," věří Brnovič.

"Přijeli jsme sem uhrát dobrý výsledek a vstřelit gól"

Je si ale vědom, že Češi mají s podobnými zápasy větší zkušenosti než Černohorci. Pět českých hráčů už baráž o závěrečný šampionát absolvovalo.

"Vnímáme, že jsme pod tlakem. A také víme, že tohle jsou jedny z nejdůležitějších zápasů naší historie. Důležité pro nás ale je, abychom tady udělali dobrý výsledek, aby pro nás byla odveta ještě lehčí. A gól by samozřejmě velmi pomohl. Věřím síle našeho týmu."

Do Prahy podle Brnovičových slov přijeli hráči s velkými zkušenostmi z podobných zápasů, přesto je ale na nich znát určitý tlak, který na ně vytvářejí právě nadšení černohorští fanoušci.

"Ano, ten tlak je veliký. Sám jsem dřív hrál, vím, jak to na hráče působí. Přivezli jsme sem ale zkušené fotbalisty, věřím jim, že umějí hrát, a opakuju jim, ať to ukážou na trávníku. Věřím, že předvedou to nejlepší," doufá trenér Černohorců.

"V tomhle utkání není žádný favorit, i když vím, že český tým má hodně individualit, které jeho kvalitu zvedají. Čeká nás moc důležité utkání pro historii fotbalu v Černé Hoře, a vím, že hráči do toho dají všechno," dodal.

"Jsme připraveni na to, že nám jeden dva hráči vypadnou"

Podle Brnoviče bude důležité i to, zda do branky českého týmu nastoupí Petr Čech.

Nejvíce se bude Brnovič opírat o kapitána Mirka Vučiniče
Nejvíce se bude Brnovič opírat o kapitána Mirka Vučiniče | Foto: Reuters

"Osobně Čecha řadím mezi tři nejlepší brankáře světa, on táhne svůj tým, je to jeho duch. Na druhou stranu, pokud budou naši útočníci v dobré formě, je jedno, jestli nastoupí, nebo ne. A kdyby nenastoupil, nikde není psáno, že jeho náhradník nepodá taky vynikající výkon."

Problémy má i jeho tým a to s karetním ohrožením hráčů. Hned třinácti z nich totiž hrozí, že pokud dostanou v Praze žlutou kartu, nebudou hrát odvetu v úterý v Podgorici.

"Je to pro nás nepříjemné, byla to potíž už v posledním utkání kvalifikace s Anglií. Ale jsme připravení na to, že když nám jeden dva hráči vypadnou kvůli karetnímu trestu, máme za ně náhradu. Myslíme na to, ale ne jenom na to. Pro nás je důležité, abychom si do odvety vypracovali dobrý výsledek."

Jako hráč reprezentoval Jugoslávii v roce 1998 na mistrovství světa ve Francii. Pokud by se mu povedlo postoupit s týmem Černé Hory na Euro, považoval by si to ještě víc.

"V Černé Hoře to bereme jako historickou šanci, proto by pro mě byl fantastický úspěch, kdyby se povedlo dovést tým mezi ty nejlepší v Evropě," dodal Brnovič.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 35 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy