Trenér Anglie Hodgson: Už dlouhou jsem tak moc neslavil branku, navíc se prosadili žolíci

ČTK ČTK
16. 6. 2016 18:48
Anglický trenér Roy Hodgson přiznal, že takovou euforii, kterou zažil po vítězné brance proti Walesu z nastaveného času, už dlouho nezažil. Hodgson rovněž kvitoval, že mu vyšla dvě poločasová střídání. Vardy a nakonec i Sturridge se totiž zasloužili o tři body pro Anglii.
Trenér Anglie Roy Hodgson.
Trenér Anglie Roy Hodgson. | Foto: Reuters

Lens - Obrovská radost ovládla lavičku anglických fotbalistů poté, co Daniel Sturridge gólem v nastavení rozhodl o výhře 2:1 nad Walesem na mistrovství Evropy. Trenér Roy Hodgson si ani nepamatuje, kdy tolik slavil. Důvod měl o to větší, že k výhře pomohly jeho poločasové změny.

"Už je to opravdu dlouho, kdy jsem měl s ostatními členy realizačního týmu takovou radost z gólu," řekl Hodgson po utkání BBC. "Je to naprostý opak toho, co jsme prožívali po minulém zápase. Tam nás gól v nastavení dostal pod tlak. Dnes to byla čirá radost. Zvláště když rozhodli dva střídající hráči," dodal.

Anglie totiž v poločase prohrávala po přímém kopu Garetha Balea. Hodgson tak stáhl oba útočníky Raheema Sterlinga a Harryho Kanea a poslal do hry Jamieho Vardyho a Daniela Sturridge. Vardy brzy srovnal a v nastavení přiblížil Anglii k postupu Sturridge.

"Nehráli jsme špatně, ale chtěli jsme do hry dostat větší agresivitu. Nechával jsem si trumfy v rukávu a teď je vytáhl. Počítal jsem s tím, že když to bude třeba, mám na lavičce hráče, kteří nám pomohou. Každopádně teď budu mít problém vybrat základní sestavu pro příští zápas," prohlásil Hodgson.

I díky tomu, co prožíval po remíze s Ruskem a inkasovaném gólu v závěru, se dokáže vžít do pocitů trenérského kolegy Chrise Colemana na lavičce Walesu. "Kdybych to sledoval z křesla a soupeřem Walesu byl někdo jiný, tak by mi bylo Chrise a jeho hráčů líto. Dokážu pochopit, co prožívají, ale musejí mi prominout, že teď slavím, protože mám radost ze svého týmu," dodal Hodgson.

 

Právě se děje

Další zprávy