Trenér Anglie Hodgson: Už dlouhou jsem tak moc neslavil branku, navíc se prosadili žolíci

ČTK ČTK
16. 6. 2016 18:48
Anglický trenér Roy Hodgson přiznal, že takovou euforii, kterou zažil po vítězné brance proti Walesu z nastaveného času, už dlouho nezažil. Hodgson rovněž kvitoval, že mu vyšla dvě poločasová střídání. Vardy a nakonec i Sturridge se totiž zasloužili o tři body pro Anglii.
Trenér Anglie Roy Hodgson.
Trenér Anglie Roy Hodgson. | Foto: Reuters

Lens - Obrovská radost ovládla lavičku anglických fotbalistů poté, co Daniel Sturridge gólem v nastavení rozhodl o výhře 2:1 nad Walesem na mistrovství Evropy. Trenér Roy Hodgson si ani nepamatuje, kdy tolik slavil. Důvod měl o to větší, že k výhře pomohly jeho poločasové změny.

"Už je to opravdu dlouho, kdy jsem měl s ostatními členy realizačního týmu takovou radost z gólu," řekl Hodgson po utkání BBC. "Je to naprostý opak toho, co jsme prožívali po minulém zápase. Tam nás gól v nastavení dostal pod tlak. Dnes to byla čirá radost. Zvláště když rozhodli dva střídající hráči," dodal.

Anglie totiž v poločase prohrávala po přímém kopu Garetha Balea. Hodgson tak stáhl oba útočníky Raheema Sterlinga a Harryho Kanea a poslal do hry Jamieho Vardyho a Daniela Sturridge. Vardy brzy srovnal a v nastavení přiblížil Anglii k postupu Sturridge.

"Nehráli jsme špatně, ale chtěli jsme do hry dostat větší agresivitu. Nechával jsem si trumfy v rukávu a teď je vytáhl. Počítal jsem s tím, že když to bude třeba, mám na lavičce hráče, kteří nám pomohou. Každopádně teď budu mít problém vybrat základní sestavu pro příští zápas," prohlásil Hodgson.

I díky tomu, co prožíval po remíze s Ruskem a inkasovaném gólu v závěru, se dokáže vžít do pocitů trenérského kolegy Chrise Colemana na lavičce Walesu. "Kdybych to sledoval z křesla a soupeřem Walesu byl někdo jiný, tak by mi bylo Chrise a jeho hráčů líto. Dokážu pochopit, co prožívají, ale musejí mi prominout, že teď slavím, protože mám radost ze svého týmu," dodal Hodgson.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy