Trávník Fiorentiny? Strašný. Horší než po Iron Maiden

Jiří Šidliák
12. 8. 2008 11:45
Hřiště Fialek je poničeno sluncem i koncerty
Tak vypadá trávník Fiorentiny
Tak vypadá trávník Fiorentiny | Foto: Jiří Šidliák

Fiorentina (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Nejen velmi těžký soupeř v podobě čtvrtého celku loňského ročníku italské ligy, ale také nekvalitní hřiště bude hrát proti fotbalistům Slavie ve třetím předkole Ligy mistrů.

"U nás byl o víkendu koncert Iron Maiden, jenže trávník v Edenu pořád vypadá daleko lépe než tento," ohodnotil vypálená místa na stadionu Fiorentiny Vladimír Šmicer, nejzkušenější hráč Slavie.

Italská nejvyšší soutěž se zatím ještě nerozběhla, proto by se dalo čekat, že tráva ještě nemá být čím zničena a úterní večerní utkání se odehraje na skvěle připraveném povrchu. Opak je však pravdou.

Čtěte také:
Čeká nás těžká zkouška, ví Jarolím i Švento
Slavia ve Florencii: Maskot Šmicer doufá ve štěstí

Fiorentina má podle slov svého kouče Cesare Prandelliho pažit perfektně nachystán až na první ligová kola, během letní přestávky hřiště tradičně trpí a kouč "Fialek" se tím nijak netají.

"Bohužel každou sezonu je to v tomto období stejné. Na začátku ligy bude trávník jistě lepší, teď je bohužel takový, jak vypadá," řekl na pondělní tiskové konferenci lodivod slávistického soupeře.

Své udělalo horké italské podnebí, na hřišti Fiorentiny se konalo také několik koncertů. I během letní přestávky musí stadion vydělávat.

To s sebou ovšem přináší i negativní důsledky - vypálená a vyšlapaná "kola", zejména podél postranních čar.

Hřiště na stadionu Fiorentiny by si tak před úterním úvodním zápasem třetího předkola Ligy mistrů příliš nezadalo ani s pověstným povrchem pod žižkovskou televizní věží, na jehož "kvalitu" naposledy doplatili hráči Teplic.

Zápas Slavie začíná ve 20:45 a my jej budeme sledovat v ON-LINE REPORTÁŽI ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy