Trapas Juve s Catanií. Inter si pojistil vedení

20. 12. 2009 22:40
Juventus - Catania 1:2, Inter - Lazio 1:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Turín - Krizi fotbalistů Juventusu Turín dokonala nedělní porážka 1:2 s dosud poslední Catanií, která ukončila devítizápasové čekání na plný bodový zisk.

Juventus, který překvapivě vypadl z Ligy mistrů, prohrál pátý z posledních šesti soutěžních zápasů a mohl dokonce přijít o svou třetí příčku. Parma však jeho zaváhání nevyužila a prohrála na hřišti AS Řím.

Čtěte dále: Nedvěd si po půl roce zahraje fotbal. Proti týmu Afriky

Juventus byl před sezonou i díky novým posilám považován za jednoho ze tří kandidátů na titul, poslední výsledky ho však řadí spíše do ligového průměru. Z krize se nedostal ani doma proti Catanii, která nejprve vedla po penaltě Martineze a po vyrovnání Salihamidžiče si zajistila výhru gólem Izka tři minuty před koncem.

Pro Catanii to byla teprve druhá výhra ze 17 duelů a dostala se o skóre ze dna tabulky.

Naopak Juventus znovu nebodoval a navíc potvrdil, že má prostupnou obranu, když v posledních šesti zápasech inkasoval 14 branek. Znovu u toho nebyl český obránce Zdeněk Grygera, který v poslední době vysedává jen na lavičce.

Tvrdé jádro fanoušků ztrácí s Juventusem trpělivost, což hráči pocítili už před zápasem. Při příjezdu na stadion zasypali ultras týmový autobus zkaženými vajíčky.

Příznivci turínského klubu si navíc ani dnes neodpustili svůj oblíbený pokřik "Neexistují černí Italové", kterým útočí na syna ghanských rodičů Maria Balotelliho, jenž hraje za konkurenční Inter. Za rasistické pokřiky už musel Juventus v minulosti platit pokutu a hrál i zápas bez diváků.

Zatímco Juventus se trápí, Neapol již podesáté v řadě neprohrála. Tentokrát doma vyhrála 2:0 nad Chievem, když ji za třemi body nasměroval již v sedmé minutě slovenský reprezentant Hamšík proměněnou penaltou. Neapol se tak posunula již na šestou příčku.

První příčku si pojistil ve večerní dohrávce Inter Milán, který o svém vítězství rozhodl už ve 14. minutě trefou Eto'oa.

Zápasy Janova s Bari, Boloně s Bergamem a Udine s Cagliari byly odloženy kvůli silnému sněžení, které postihlo většinu Itálie. Sehrány budou až po zimní přestávce, která začne po večerním duelu Interu Milán s Laziem Řím.

14. Eto'o

Zápasy Boloňa - Bergamo, FC Janov - Bari a Udine - Cagliari byly odloženy kvůli sněhové kalamitě.