Tragický úvod: Lvíčata začala domácí ME prohrou s Dány

Eden viděl na úvod smuteční slavnost, lvíčata dostala lekci
Češi sice vedli gólem Pavla Kadeřábka, ale v 56. minutě srovnal Jannik Vestergaard a střídající Pione Sisto v závěru stav otočil.
Čeští reprezentanti do 21 let si tak před svými fanoušky zkomplikovali šance na postup.
Před zápasem se viděly ne úplně zaplněné tribuny stadionu v Edenu slavnostní program startující nejvýznamnější tuzemskou sportovní akci letošního roku.
Na trávníku nejnovějšího pražského stadionu defilovali bubeníci...
17. 6. 2015 19:53
Reportáž z úvodního zápasu české reprezentace na domácím ME.

Praha - Českým lvíčatům premiéra na domácím šampionátu do 21 let hrubě nevyšla. S Dánskem svěřenci Jakuba Dovalila prohráli 1:2, přestože ještě v 56. minutě vedli 1:0 zásluhou gólu Kadeřábka.

Seveřané, kteří do druhého poločasu nastoupili daleko aktivněji a hlavně agresivněji, než do zápasu, skóre otočili góly Vestergaarda a Sista. Vyrovnání Trávníka v závěru neuznali rozhodčí správně kvůli ofsajdu českého útočníka.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Hlasy po utkání ME do 21 let ČR - Dánsko

Jakub Dovalil (trenér ČR): "První poločas byl výborný, bohužel na to se nehraje. Ještě je tam ten druhý poločas. Je to škoda, Dánové si v první půli nic nevytvořili, a kdybychom dali na 2:0 před pauzou, bylo by to příjemnější. O půli jsme na hráče apelovali, aby hráli pořád stejně. Bohužel Dánové zrychlili hru, my jsme přestali být aktivní a z toho vyplynula branka. Pak už jsme se do toho nedostali. Myslím, že aspoň remízu jsme mohli udržet. Prohra na úvod je nepříjemná, ale zažili jsme to už několikrát, třeba na Euru 2012, pořád je o co hrát."

Ladislav Krejčí (záložník ČR): "Vedli jsme 1:0, bohužel jsme vedení ztratili. V první půli jsme měli víc šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Po přestávce začali být Dánové víc aktivní, my jsme asi moc zalezli, byli pasivní a nechali je moc rozehrávat."

Jakub Brabec (kapitán ČR): "Je to škoda. První poločas byl krásný, atmosféra krásná. Druhý poločas jako kdybychom tam potom už nebyli. Byla škoda, že jsme nevstřelili druhou branku v prvním poločase, třeba by to zápas úplně zlomilo. Pak se ukázala kvalita Dánů. Vypadalo to, že v první půli se jim moc nechtělo, pak zapli."

Pavel Kadeřábek (obránce ČR): "Myslím, že v první půli jsme hráli dobře, i drželi balon. Zaslouženě jsme dali gól, mohli jsme přidat další. O půli jsme si řekli, že nesmíme zalézt, a přesně to se stalo. Druhý poločas jsme nezvládli."

Lvíčata do utkání vstoupila aktivně

Do utkání vstoupili o poznání aktivněji mladí čeští reprezentanti, kteří drželi míč pravidelně na svých kopačkách a vymýšleli nebezpečné útočné akce. Aktivně si počínal především útočník Kliment, jeho střelecké pokusy si ale cestu do dánské branky prozatím nenašly.

Gólová radost přišla ve 35. minutě utkání, kde se skvělou individuální akcí blýskl obránce Pavel Kadeřábek. Ten si z pravé strany hřiště vyvezl míč až na střed a jeho střela levou nohou přesně zapadla za tyč dánské branky.

Češi své vedení mohli navýšit těsně před přestávkou, stopku jim ale vystavil famózní brankář Busk Jensen, který zlikvidoval nejdříve pokus Přikryla a následně i dorážku Frýdka. Do šaten se tak šlo za nadějného vedení pro české barvy.

Ve druhém poločase převzali otěže zápasu Dánové

Druhá půle byla z české strany oproti té první diametrálně odlišná. Lvíčata po celý zbytek utkání tahala za kratší konec a většinu času byla pasivně zatažená před vlastním pokutovým územím.

Dánové postupně navyšovali svůj tlak, což nakonec v 56. minutě vyústilo vyrovnávacím gólem. Na centr Knudsena si naskočil stoper Vestergaard a brankář Koubek neměl proti jeho zakončení žádnou šanci.

I po srovnání stavu byla k vidění dánská herní převaha. Českému výběru jakoby docházely síly a převážně čekal, s čím přijde soupeř. To se mu nakonec stalo osudným. Brankář Koubek sice nejprve zachránil svůj tým proti střele Poulsena, na následný roh a technické zakončení Sista už však zareagovat nedokázal.

Krátce poté se sice domácí radovali z rychlého vyrovnání, branku jim ale upřel pro ofsajd pomezní rozhodčí. Zbytek utkání si už Dánsko v poklidu pohlídalo. Další souboj na lvíčata čeká v sobotu proti Srbsku.

Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let - skupina A:

ČR - Dánsko 1:2 (1:0)

Branky: 35. Kadeřábek - 56. Vestergaard, 84. Sisto. Rozhodčí: Marciniak - Raczkowski, Musial (Pol.). ŽK: Knudsen, Vestergaard (oba Dán.). Diváci: 15.987.

ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Baránek (82. Jánoš), Hybš - Frýdek, Přikryl (62. Trávník), Petrák, Zmrhal, Krejčí (76. Skalák) - Kliment. Trenér: Dovalil.

Dánsko: Busk - Knudsen, Vestergaard, Sörensen (25. Vigen), Scholz - Höjbjerg, Thomsen, Christensen - Falk (89. Berggreen), Fischer (57. Sisto), Poulsen. Trenér: Thorup.

1. Dánsko 1 1 0 0 2:1 3
2. Německo 1 0 1 0 1:1 1
Srbsko 1 0 1 0 1:1 1
4. ČR 1 0 0 1 1:2 0