13. 8. 2011 20:44
Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:4 (0:1)
Baník prohrál i s Mladou Boleslaví.
Baník prohrál i s Mladou Boleslaví. | Foto: ČTK

Ostrava - Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli ve 3. kole Gambrinus ligy doma Na Bazalech s Mladou Boleslaví vysoko 1:4.

Ostravští zatím v novém ročníku soutěže nezískali ani bod a krčí se na chvostu ligové tabulky. V součtu se závěrem minulé sezony už Baník čeká na výhru sedm zápasů.

Baníku tedy zatím nepomohla ani výměna trenéra, když už po prvním kole nahradil Karola Marka kouč Pavel Malura. Ten má ze dvou zápasů hrozivé skóre 1:7.

Do Sparty se vrátil sběratel titulů Jarošík
Plzeň ve 3. kole poprvé vyhrála, Žižkov zdolal Duklu

Do sestavy Malura zařadil novou posilu, křídelníka Poliačeka, který často táhl útoky domácích. Hosté ale byli nebezpečnější a velkou šanci měl navrátilec do sestavy Boleslavi, kontroverzní Australan Kerem Bulut.

Ve 23. minutě šli boleslavští do vedení. Chramosta na křídle uvolnil Šírla, který zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Marka Kuliče. Zkušený útočník se trefil přesně mezi nohy brankáře Pietrzkiewicze.

Po obrátce přišli hosté o brankáře Millera, jenž po střetu s Krautem utrpěl krvavé zranění hlavy. V brance ho naradil Šeda.

Zvýšit náskok mohl Bulut, ale znovu selhal. Blízko vyrovnání byl poté domácí Šenkeřík, jenže místo aby postupoval sám na branku, vystřelil z pětadvaceti metrů vysoko nad.

Krutá tečka v nastaveném čase

V 77. minutě přišlo rozhodnutí. Baníkovci nechali ve vápně trestuhodně osamoceného Buluta a ten přízemní střelou k tyči zvýšil na 0:2.

Tři minuty před koncem sice snížil přesnou střelou polský bek Zejdler, nastavený čas však přinesl pro Baník krutou tečku.

Nejprve se zaskvěl Chramosta, když udělal kličku gólmanovi a z úhlu neomylně trefil. Po něm pak přidal parádu ostravský odchovanec Wojnar. Ten se trefil zpoza vápna do horního rohu branky.

Mladá Boleslav pod novým koučem Koubkem v lize ještě neprohrála a se sedmi body je v neúplné tabulce na prvním místě.

3. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:4 (0:1)
Branky: 87. Zejdler - 23. Kulič, 77. Bulut, 90.+2 Chramosta, 90.+4 Wojnar. Rozhodčí: Adámek - Tacina, Peřina. ŽK: Adámik - Opiela. Diváci: 2913.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Adámik, Dreksa, Marek - Poliaček (82. Tomanica), Lukeš, Greguš, Fantiš - Kraut (67. Badaljan), Šenkeřík (74. Zejdler). Trenér: Malura.

Mladá Boleslav: Miller (51. Šeda) - Kysela (57. Kalina), Janíček, Rolko, Šírl - Opiela, Kúdela (75. Štohanzl), Wojnar - Bulut, Kulič, Chramosta. Trenér: Koubek.