Tragédie v Amsterdamu. Slavící fanda spadl z výšky na hlavu

Sport Sport
27. 11. 2013 5:00
Nejen kvůli překvapivému výsledku, ale především kvůli tragické nehodě se píše ve světě o úterním zápase Ligy mistrů mezi fotbalisty Ajaxu Amsterdam a FC Barcelona (2:1).
Fanoušek Ajaxu po druhém gólu svého týmu do sítě Barcelony spadl z více než pětimetrové výšky hlavou na betonovou zem.
Fanoušek Ajaxu po druhém gólu svého týmu do sítě Barcelony spadl z více než pětimetrové výšky hlavou na betonovou zem. | Foto: Twitter.com

Amsterdam - Nejen kvůli překvapivému výsledku, ale především kvůli tragické nehodě jednoho z fanoušků se píše ve světě o úterním zápase Ligy mistrů mezi fotbalisty Ajaxu Amsterdam a FC Barcelona (2:1), který rozhodoval jako hlavní sudí Pavel Královec.

Když domácí útočník Hoesen ve 42. minutě zvýšil na 2:0, jeden z fandů v kotli Ajaxu přehnal svou radost natolik, že přepadl přes zábradlí a hlavou z více než pětimetrové výšky spadl na betonovou zem.

Na twitterový účtu Ajaxu pak začali fanoušci přímo ze stadionu posílat fotografie, jak se zmíněný fanda bez hnutí leží na zemi a u jeho hlavy je spousta krve.

I když Ajax nakonec slavně vyhrál, a v posledním zápase základní skupiny tak může bojovat v přímém souboji o postup do osmifinále soutěže s AC Milán, fanoušci se spíš zajímali o zdravotní stav svého soukmenovce.

Ještě během zápasu se na Twitteru objevila zpráva, že fanoušek pád nepřežil, po zápase se však místní policie zveřejnila informaci, že je naživu.

"Zvěsti o tom, že je mrtvý, nejsou pravdivé," uvedla amsterdamská policie s tím, že byl fanoušek s těžkými poraněními hlavy okamžitě transportován vrtulníkem do místní nemocnice.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy