Tragédie v Amsterdamu. Slavící fanda spadl z výšky na hlavu

Sport Sport
27. 11. 2013 5:00
Nejen kvůli překvapivému výsledku, ale především kvůli tragické nehodě se píše ve světě o úterním zápase Ligy mistrů mezi fotbalisty Ajaxu Amsterdam a FC Barcelona (2:1).
Fanoušek Ajaxu po druhém gólu svého týmu do sítě Barcelony spadl z více než pětimetrové výšky hlavou na betonovou zem.
Fanoušek Ajaxu po druhém gólu svého týmu do sítě Barcelony spadl z více než pětimetrové výšky hlavou na betonovou zem. | Foto: Twitter.com

Amsterdam - Nejen kvůli překvapivému výsledku, ale především kvůli tragické nehodě jednoho z fanoušků se píše ve světě o úterním zápase Ligy mistrů mezi fotbalisty Ajaxu Amsterdam a FC Barcelona (2:1), který rozhodoval jako hlavní sudí Pavel Královec.

Když domácí útočník Hoesen ve 42. minutě zvýšil na 2:0, jeden z fandů v kotli Ajaxu přehnal svou radost natolik, že přepadl přes zábradlí a hlavou z více než pětimetrové výšky spadl na betonovou zem.

Na twitterový účtu Ajaxu pak začali fanoušci přímo ze stadionu posílat fotografie, jak se zmíněný fanda bez hnutí leží na zemi a u jeho hlavy je spousta krve.

I když Ajax nakonec slavně vyhrál, a v posledním zápase základní skupiny tak může bojovat v přímém souboji o postup do osmifinále soutěže s AC Milán, fanoušci se spíš zajímali o zdravotní stav svého soukmenovce.

Ještě během zápasu se na Twitteru objevila zpráva, že fanoušek pád nepřežil, po zápase se však místní policie zveřejnila informaci, že je naživu.

"Zvěsti o tom, že je mrtvý, nejsou pravdivé," uvedla amsterdamská policie s tím, že byl fanoušek s těžkými poraněními hlavy okamžitě transportován vrtulníkem do místní nemocnice.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy