Totti překonal legendy Je nejstarší střelec Ligy mistrů

asu
1. 10. 2014 9:03
Římský srdcař dal gól Manchesteru City. Ve věku 38 let a 3 dny tak přepsal historické tabulky milionářské soutěže.
Totti je nejstarší střelec fotbalové Ligy mistrů. | Video: Sport

Praha - Věrný kapitán AS Řím Francesco Totti se postaral o remízu 1:1 s Manchesterem City gólem, který přepsal historii fotbalové Ligy mistrů

Kanonýrovi z Říma bylo večer 38 let a 3 dny a stal se tak nejstarším střelcem v historii milionářské soutěže. Stalo se tak už ve 23. minutě utkání, když hezkým obloučkem překonal gólmana Harta.

"Ani jsem si na to nevzpomněl," řekl po utkání nový rekordman Ligy mistrů. "Já myslím vždycky prvně na tým než na sebe a právě to mě drží u fotbalu tak dlouho," povídal.

Totti historickým gólem v tabulce překonal legendu Manchesteru United Ryana Giggse, který byl do té doby nejstarší střelec soutěže. Před třemi lety dal Benfice Lisabon gól, když mu bylo 37 let a 290 dnů.

Totti však může rekord letos ještě vylepšit. Za AS Řím stála pravidelně nastupuje, nosí kapitánskou pásku a včera strávil na hřišti 72 minuta.

"Když budu dávat góly a pomáhat mužstvu, budou přicházet i individuální ocenění a rekordy," říká.