Totti překonal legendy Je nejstarší střelec Ligy mistrů

asu
1. 10. 2014 9:03
Římský srdcař dal gól Manchesteru City. Ve věku 38 let a 3 dny tak přepsal historické tabulky milionářské soutěže.
Totti je nejstarší střelec fotbalové Ligy mistrů. | Video: Sport

Praha - Věrný kapitán AS Řím Francesco Totti se postaral o remízu 1:1 s Manchesterem City gólem, který přepsal historii fotbalové Ligy mistrů

Kanonýrovi z Říma bylo večer 38 let a 3 dny a stal se tak nejstarším střelcem v historii milionářské soutěže. Stalo se tak už ve 23. minutě utkání, když hezkým obloučkem překonal gólmana Harta. 

"Ani jsem si na to nevzpomněl," řekl po utkání nový rekordman Ligy mistrů. "Já myslím vždycky prvně na tým než na sebe a právě to mě drží u fotbalu tak dlouho," povídal. 

Totti historickým gólem v tabulce překonal legendu Manchesteru United Ryana Giggse, který byl do té doby nejstarší střelec soutěže. Před třemi lety dal Benfice Lisabon gól, když mu bylo 37 let a 290 dnů. 

Totti však může rekord letos ještě vylepšit. Za AS Řím stála pravidelně nastupuje, nosí kapitánskou pásku a včera strávil na hřišti 72 minuta.

"Když budu dávat góly a pomáhat mužstvu, budou přicházet i individuální ocenění a rekordy," říká.

Nejstarší střelci Ligy mistrů:
Francesco Totti – 38 let a 3 dny – Manchester City v AS Řím, říjen 2014
Ryan Giggs – 37 let 290 dnů – Benfica v Manchester United, září 2011
Filippo Inzaghi – 37 let a 87 dnů – AS Milan v Real Madrid, listopad 2010
Javier Zanetti – 37 let 72 dnů – Inter Milán v Tottenham, říjen 2010
Laurent Blanc – 36 let 339 dnů – Olympiacos v Manchester United, říjen 2002
Paolo Maldini – 36 let 334 dnů – Liverpool v AC Milan, květen 2005

 

Právě se děje

před 38 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy