VIDEO Dva góly a selfíčko. Totti zařídil AS proti Laziu bod

Aktualizováno 11. 1. 2015 23:00
Veterán Francesco Totti dvěma góly ve druhém poločase zachránil fotbalistům AS Řím remízu 2:2 v městském derby s Laziem.
Podívejte se, jak si Francesco Totti při oslavě gólu vyfotil selfie | Video: youtube.com

Řím - Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín vyhráli v 18. kole italské ligy v Neapoli 3:1 a vedou tabulku už o tři body před AS Řím. Tomu veterán Francesco Totti dvěma góly ve druhém poločase zachránil remízu 2:2 v městském derby s Laziem.

Juventus poslal do vedení ve 29. minutě povedeným volejem Pogba. Po hodině hry odpověděl z rohu Britos, ale v 69. minutě vrátil "Staré dámě" náskok z další standardní situace Cáceres. V nastavení ještě přidal třetí gól hostů Vidal. Juventus vyhrál ligový duel na půdě Neapoli poprvé od srpna 2000.

Lazio začalo proti velkému rivalovi lépe a o přestávce vedlo 2:0 díky Maurimu a Felipemu Andersonovi. Druhý poločas však patřil kapitánovi AS Tottimu, který nastoupil v rekordním 40. římském derby. Osmatřicetiletý útočník smazal náskok soupeře a v 64. minutě svou druhou trefu povedeným volejem oslavil populární "selfie" fotografií s fanoušky za zády. Jedenáctým gólem v soubojích týmů z italské metropole Totti vyrovnal počin fotbalisty AS Dina Da Costy z padesátých let minulého století.

"Pro Římana je tento rekord jednou z nejlepších věcí, kterých lze dosáhnout," řekl novinářům Totti. "Nejsem zvyklý fotit selfies, protože si rád udržuju soukromí, ale v týdnu jsem přemýšlel o speciální oslavě a díky této fotografii si bude můj gól každý pamatovat," přidal bývalý italský reprezentant.

Cagliari na svém stadionu zdolalo 2:1 poslední Cesenu, ukončilo sérii devíti ligových zápasů bez vítězství, ale zůstává osmnácté. Josef Hušbauer, čerstvá posila ze Sparty, za sicilský tým ještě nastoupit nemohl. Za Cagliari se prosadili už v první půli Joao Pedro a Donsah, až v úplném závěru snížil Brienza.

Inter Milán porazil FC Janov 3:1 a zaznamenal první domácí vítězství od listopadového návratu trenéra Roberta Manciniho. Už v prvním poločase skórovali Argentinci Palacio s Icardim, v závěru snížil Izzo, ale dvě minuty před koncem přidal třetí gól "Nerazzurri" Vidič. Srbský obránce se trefil poprvé od letního příchodu z Manchesteru United.

Fiorentina - Palermo 4:3
Branky: 20. Pasqual, 51. Basanta, 64. Cuadrado, 74. Joaquín - 59. a 61. Quaison, 81. Belotti z pen.

Hellas Verona - Parma 3:1
Branky: 39. Sala, 72. Toni, 90.+1 Valoti - 63. Lodi

Sampdoria Janov - Empoli 1:0
Branka: 49. Eder

Neapol - Juventus Turín 1:3
Branky: 64. Britos - 29. Pogba, 69. Cáceres, 90.+4 Vidal

1. Juventus Turín 18 13 4 1 38:9 43
2. AS Řím 18 12 4 2 31:13 40