Tottenham zdolal v derby Arsenal gólem v 81. minutě a přiblížil se pohárům

12. 7. 2020 19:43
Fotbalisté Tottenhamu porazili v severolondýnském derby Arsenal 2:1 a vystřídali soupeře na osmém místě tabulky těsně pod příčkami zajišťujícími účast v evropských pohárech. Zápas 35. kola rozhodl v 81. minutě Toby Alderweireld.
Toby Alderweireld s Serge Aurier slaví gól Tottenhamu
Toby Alderweireld s Serge Aurier slaví gól Tottenhamu | Foto: Reuters

Do vedení šel Arsenal, poté co se v 16. minutě prosadil nekompromisní ránou na přední tyč Alexandre Lacazette. O pouhé tři minuty později ale vystihl Son Hung-min chybnou rozehrávku Seada Kolašinace a přehodil gólmana Emiliana Martíneze, který v sestavě opět zaskočil za zraněnou jedničku Bernda Lena. Korejský útočník se v desátém startu v derby prosadil poprvé v kariéře.

Brankář "Kanonýrů" se vyznamenal po půlhodině hry, když vytáhl dělovku Bena Daviese na břevno. Brankovou konstrukci trefil po změně stran i na druhé straně Pierre-Emerick Aubameyang, a tak rozhodnutí přišlo až v závěru. Alderwaireld si naskočil na rohový kop Son Hung-mina a hlavou zařídil "Kohoutům" tři body.

Tottenham se posunul o dva body před svého rivala a dva body ztrácí na pohárové příčky. Arsenal prohrál po čtyřech zápasech.

Wolverhampton po dvou porážkách naplno bodoval, doma porazil Everton 3:0 a drží šesté místo. Skóre otevřel v závěru první půle z penalty Raúl Jiménez. Mexický útočník se v této sezoně podílel ve všech soutěžích na 35 brankách (25 gólů, deset asistencí). Stejnou bilancí se z hráčů Premier League může pochlubit pouze liverpoolský Muhammad Salah.

Už po 45 vteřinách po změně stran se o druhý zásah postaral Leander Dendoncker hlavou a pojistku přidal střídající Diogo Jota. Everton udržel v posledních 17 utkáních na hřištích soupeřů čisté konto pouze jednou a po vysoké porážce zůstal na 11. příčce.

Aston Villa si pomohla v boji o záchranu vítězstvím 2:0 nad Crystal Palace. Díky dvěma Trézéguetovým gólům se posunula na 18. místo a tři kola před koncem ztrácí čtyři body na Watford a West Ham.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Wolverhampton - Everton 3:0 (45.+2 Jiménez z pen., 46. Dendoncker, 74. Jota), Aston Villa - Crystal Palace 2:0 (45.+4 a 59. Trézéguet), Tottenham - Arsenal 2:1 (19. Son Hung-min, 81. Alderweireld - 16. Lacazette), Bournemouth - Leicester 4:1 (67. a 87. Solanke, 65. Stanislas z pen., 83. vlastní Evans - 23. Vardy).