Tottenham vydřel remízu s Kladiváři v šesté minutě nastavení

Aktualizováno 22. 2. 2015 19:30
Fotbalisté Tottenhamu v Premier League dokázali proti West Hamu smazat dvoubrankové manko.
Hvězda tottenhamu Harry Kane slaví branku
Hvězda tottenhamu Harry Kane slaví branku | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu doma remizovali v anglické lize s West Hamem 2:2, přestože v důležitém zápase o pohárové příčky už prohrávali 0:2. O vyrovnání se v šesté minutě nastavení postaral Harry Kane, který tak dal šestý gól v posledních čtyřech ligových zápasech.

West Ham se do vedení dostal po trefách Kouyatého a Sakha, Tottenham ale svého městského rivala v závěru utkání zatlačil a v dramatickém závěru vyrovnal. Nejprve snížil Rose a v nastaveném čase vyrovnal Kane. Mladý útočník, který by se v létě v anglickém dresu mohl podívat na mistrovství Evropy do 21 let v České republice, dorazil svůj neúspěšný pokutový kop.

Tottenham tak v této sezoně získal už 13 bodů po gólech v posledních 5 minutách. To je o sedm bodů více než ostatní celky.

Zaváhání Tottenhamu dokázal využít Liverpool, který poskočil na šesté místo díky výhře 2:0 na půdě Southamptonu. O rychlé vedení Reds se krásným gólem z dálky postaral Coutinho, druhým gól přidal po přestávce Sterling.

Utkání však provázela řada incidentů, domácí Southampton se v prvním poločase hned několikrát dožadoval pokutového kopu. Rozhodčí Kevin Friend však jako penaltové neposoudil zákroky Cana ani Allena a Saints nepochodili ani po Canově ruce.

Reds, kteří v lize nepohráli již deset utkání v řadě, se po výhře dotáhli na svého soupeře na rozdíl jediného bodu, další bod ztrácejí na čtvrtý Manchester United.

Třetí nedělní zápas skončil remízou 2:2, bod na hřišti Evertonu získal poslední Leicester. Domácí vyrovnali v závěru, pomohla jim k tomu vlastní branka Matthewa Upsona z 88. minuty.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Tottenham - West Ham United 2:2(81. Rose, 90.+6 Kane - 22. Kouyaté, 62. Sakho), Everton - Leicester 2:2(57. Naismith, 88. vlastní Upson - 63. Nugent, 70. Cambiasso), Southampton - Liverpool 0:2 (3. Coutinho, 73. Sterling).

1. Chelsea 26 18 6 2 56:22 60
2. Manchester City 26 16 7 3 56:25 55
3. Arsenal 26 14 6 6 49:29 48
4. Manchester United 26 13 8 5 44:26 47
5. Southampton 26 14 4 8 38:19 46
6. Liverpool 26 13 6 7 38:29 45
7. Tottenham 26 13 5 8 41:36 44
8. West Ham United 26 10 9 7 38:30 39