Tottenham obrátil dvěma góly v nastavení duel v Leicesteru

Aktualizováno 19. 1. 2022 23:00
Fotbalisté Tottenhamu otočili v nastavení díky dvěma gólům střídajícího Stevena Bergwijna dohrávku 17. kola anglické ligy v Leicesteru a po výhře 3:2 se posunuli na páté místo. Spurs neprohráli pod trenérem Antoniem Contem ani v devátém utkání Premier League. Manchester United zvítězil na hřišti nováčka Brentfordu 3:1.
Steven Bergwijn
Steven Bergwijn | Foto: Reuters

Domácí Leicester otevřel skóre ve 24. minutě zásluhou Daky, do konce úvodního dějství srovnal hostující kapitán Kane. V 76. minutě vrátil Leicesteru vedení Maddison. V páté minutě nastavení ale srovnal Bergwijn a ihned po rozehrání nizozemský záložník dokonal obrat. Tottenham ztrácí bod na čtvrtý West Ham, který odehrál o tři zápasy více.

V utkání Brentfordu s Manchesterem United padly všechny branky ve druhé půli. Za hosty se postupně trefili Elanga, Greenwood a Rashford, za domácí snížil v závěru Toney. "Rudí ďáblové" vyhráli v lize po dvou zápasech a bodově se dotáhli na šestý Arsenal, jenž má duel k dobru. Brentford prohrál páté z posledních šesti kol.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Leicester - Tottenham 2:3 (24. Daka, 76. Maddison - 90.+5 a 90.+7 Bergwijn, 38. Kane), Brentford - Manchester United 1:3 (85. Toney - 55. Elanga, 62. Greenwood, 77. Rashford).

1. Manchester City 22 18 2 2 54:13 56
2. Liverpool 21 13 6 2 55:18 45
3. Chelsea 23 12 8 3 46:18 44
4. West Ham United 22 11 4 7 41:30 37
5. Tottenham 19 11 3 5 26:22 36
6. Arsenal 20 11 2 7 33:25 35
7. Manchester United 21 10 5 6 35:30 35
8. Wolverhampton 20 9 4 7 17:15 31