Čech i se zlomeným prstem vychytal Chelsea důležitou výhru

9. 2. 2013 18:00
Fotbalisté Tottenhamu vyhráli ve 26. kole anglické Premier League nad Newcastlem 2:1, v boji o třetí místo ale zvítězila také Chelsea. Ta i s Petrech Čechem v bráně porazila Wigan 4:1.
Gareth Bale slaví.
Gareth Bale slaví. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu vyhráli ve 26. kole anglické Premier League nad Newcastlem 2:1, jenže ze třetí pozice v tabulce se radovali jen dvě hodiny.

V odpoledním programu totiž rozstřílela Chelsea 4:1 Wigan a o bod se vrátila zpět na pozici za duo z Manchesteru - United a City. A tak také zůstali, jelikož Citizens nečekali padli 1:3 na půdě Southamptonu.

"Blues" nastoupili utkání proti Wiganu i s gólmanem Petrem Čechem v brance, přestože ten si zlomil v posledním ligovém duelu - paradoxně právě proti Newcastlu - malíček na ruce, a spekulovalo se, že bude Benítezovi chybět až tři týdny.

Skvělá práce lékařů Chelsea

"Pokusím se s tím něco udělat. Určitě by bylo hloupé riskovat delší zranění, kvůli pár zápasům (i pohárové proti Spartě), přece jen ruce jsou pro gólmana klíčové. Teď to nejde, ale máme dost času s lékaři něco vymyslet," pronesl v pondělí na vyhlášení Fotbalisty roku Čech.

Již včera jej ale zařadil španělský lodivod do předzápasové sestavy a oznámil, že jeden z nejlepších brankářů světa bude chytat. "Náš zdravotní tým odvádí skvělou práci," pronesl na tiskovce Benítez.

Čech přinesl jistotu, útočníci stříleli ostrými

"Blues" šli do vedení ve 23. minutě, kdy se po přihrávce Torrese prosadil počtvrté v sezoně Brazilec Ramires. Deset minut po přestávce přidal soupeř Sparty v Evropské lize druhý gól, když se po přesném centru do protipohybu gólmana Al Habsiho trefil Hazard, který se vrátil do sestavy po odpykání karetního trestu.

Za dvě minuty ale hosté snížili, poté co si Maloney obhodil vyběhnuvšího Čecha. Uklidnění do řad Chelsea přinesl tři minuty před koncem Frank Lampard přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna. Lampard se trefil již ve čtvrtém zápase po sobě a celkově pojedenácté v sezoně. V nastaveném čase přidal čtvrtý gól Chelsea náhradník Marin.

City se proti Southamptonu trápili

Southampton vedl v duelu s Manchesterem City již od sedmé minuty, když brankář Hart vyrazil míč jen Puncheonovi, který ho vrátil do branky. Vedení domácích pak navýšil o čtvrt hodiny později Davis.

Za hosty snížil šest minut před přestávkou střelou v pádu nejlepší klubový střelec Džeko. Chvíli po změně stran si ale vlastní gól dal záložník Manchesteru Barry a hosté již nedokázali reagovat. Jejich náskok před Chelsea se tak ztenčil na čtyři body, Southampton výhra posunula na patnácté místo.

Rosický se na hřišti neukázal

Další český reprezentant Tomáš Rosický nezasáhl do duelu se Sunderlandem a byl pouze na lavičce náhradníků Arsenalu. "Gunners" zvítězili díky gólu Cazorly ze 36. minuty, a to i přesto, že dohrávali více než půl hodiny bez vyloučeného Jenkinsona. Arsenal se výhrou posunul na páté místo zajišťující postup do evropských pohárů.

V časně odpoledním duelu porazil Tottenham 2:1 Newcastle, když obě branky nesly rukopis hvězdného záložníka Baleho. Velšský express se v novém roce může chlubit parádní formou, v posledních dvanácti duelech se trefil už devětkrát a táhne "Kohouty" minimálně do předkola Ligy mistrů.