Tottenham díky výhře přeskočil Manchester United, ten doma jen remizoval s Evertonem

15. 12. 2019 17:11
Fotbalisté Manchesteru City v 17. kole anglické ligy vyhráli 3:0 na hřišti trápícího se Arsenalu a upevnili si třetí místo v tabulce. V dalších dnešních zápasech Manchester United doma nečekaně remizoval 1:1 s Evertonem a Tottenham si poradil 2:1 s Wolverhamptonem.
Harry Kane a José Mourinho
Harry Kane a José Mourinho | Foto: Reuters

City za vítězstvím vykročil v prvním poločase, ve kterém se dvakrát prosadil Kevin De Bruyne a jednou Raheem Sterling. Pak už hosté zápas v poklidném tempu kontrolovali a spravili si chuť po prohraném derby s Manchesterem United v minulém kole. V tabulce ztrácejí obhájci titulu čtyři body na druhý Leicester a 14 na první Liverpool.

Arsenal se naopak nadále trápí. Londýnský celek v dosavadních pěti zápasech pod vedením asistenta Freddieho Ljungberga, který na konci listopadu nahradil odvolaného Unaie Emeryho, jen jednou zvítězil. Celkem mají Kanonýři v posledních 12 zápasech na kontě jediné vítězství a v Premier League jim patří až devátá příčka.

United prohrávali od 36. minuty, kdy si dal vlastní gól obránce Victor Lindelöf. V 77. minutě jim alespoň bod zajistil osmnáctiletý Mason Greenwood a stal se třetím nejmladším ligovým střelcem na Old Trafford. Mladší byli jen Danny Welbeck a Federico Macheda.

United patří v tabulce šesté místo těsně za pohárovými příčkami o bod za pátým Tottenhamem, který si s Wolves poradil až díky gólu Jana Vertonghena v první minutě nastavení. Hosty předtím poslal do vedení Lucas Moura, ale Wolverhampton v 67. minutě vyrovnal zásluhou Adama Traorého.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Manchester United - Everton 1:1 (78. Greenwood - 36. vlastní Lindelöf), Wolverhampton - Tottenham 1:2 (67. Traoré - 8. Lucas, 90.+1 Vertonghen), Arsenal - Manchester City 0:3 (2. a 40. De Bruyne, 15. Sterling).