Titul s remízou stejně jako před rokem. Slavia slaví

30. 5. 2009 16:52
Slavia - Liberec 2:2
Slavia slavila titul, vyprodáno v Edenu ale zase nebylo
Slavia slavila titul, vyprodáno v Edenu ale zase nebylo | Foto: Jan Langer

Praha - Skoro ideální. Fotbalisté pražské Slavie si před předáním poháru pro mistra české nejvyšší soutěže odbyli poslední letošní zápas, ve kterém ale jen remizovali s Libercem 2:2.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Za druhou mistrovskou trofejí ve dvou letech ovšem dokráčeli svěřenci trenéra Karla Jarolíma suverénně, druhou Spartu za sebou nechali o šest bodů.

Třetí (s desetibodovým odstupem) skončil právě Liberec, který si zahraje spolu s Teplicemi (vítěz poháru) a čtvrtou Olomoucí Evropskou ligu.

Čtěte souhrn 30. kola: Sparta má druhé místo a Ligu mistrů, sestupuje Zlín

Slavia začala sobotní utkání hodně aktivně a zdálo se, že si nechce ve skoro vyprodaném Edenu zkazit závěr sezony.

Domácí se dostali do vedení po dvaceti minutách. Tehdy měli možnost zahrávat přímý kop, míč si postavil Černý, ale po signálu jej přiťukl na Petera Grajciara. Slovenský obránce vypálil ze třiceti metrů nechytatelnou ránu - Zlámal na ni opravdu nedosáhl.

Liberec nesložil zbraně a dál se snažil útočit. Jenže slávisté se po vstřelené brance uklidnili a na jejich hře to bylo znát.

Ještě větší jásot se rozlehl Edenem ve 32. minutě. Na levé straně unikl Fořt a přesně nacentroval míč do vápna na osamoceného Ivanu. Pro dalšího slovenského fotbalistu, tentokráte útočníka, nebyl problém balon poslat k pravé tyči.

Vypadalo to na exhibici, jenže to by se svěřenci Karla Jarolíma museli koncentrovat a dohrát první poločas.

Kerič zkazil slávistické oslavy

Asi hodně se na spoluhráče zlobil brankář Vaniak, protože nechali projít Liškův přízemní pas až k Andreji Keričovi, který přímo před gólmanem míč tečoval do sítě. Snížení hostů s obhájcem titulu trochu zatřáslo a bylo to vidět.

Už v nastaveném čase první půle mohl Slovan dokonce vyrovnat, kdyby Gebre Selassie, hostující v Liberci právě ze Slavie, netrefil hlavou jen břevno. A fanoušci byli asi rádi, že hektický první poločas skončil.

Ovšem když sledovali začátek druhého dějství, asi nevěřili, že právě měli hráči v červenobílých dresech možnost odpočinout si.

Asi se ještě viděli v kabině, když jim hned v 46. minutě utekl Kerič, oběhl Vaniaka a nebýt záchranné brzdy kapitána Brabce, bylo to 2:2. Paradoxně to nápor Liberce utlumilo a zase začala hrát Slavia.

Připomeňte si: Slavia nevyhrála, přesto v novém Edenu slaví titul

Šance Milana Černého nebo třeba dalekonosný pokus Jandy však do sítě neprošly.

Postupně i domácí začali méně útočit a jejich hra se nesla v duchu blížících se mistrovských oslav.

Svěřenci Ladislava Škorpila asi věděli o úspěchu Sparty v Mladé Boleslavi, přesto se ještě nadechli k útoku na body. A znovu jej vedl Chorvat Kerič, který druhým gólem v zápase v 90. minutě rozhodl o tom, že s čtrnácti zásahy vyhraje korunu střelců.

Slavia tak stejně jako před rokem remizovala v posledním kole 2:2, přesto mohla slavit a slavila...

Výsledek:
Slavia Praha - Slovan Liberec 2:2
21. Grajciar, 32. Ivana - 44. a 90. Kerič.
Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Novák. ŽK: Grajciar - Liška, Kerič, Frejlach, Blažek.
Diváci: 17.569.
Slavia: Vaniak - Grajciar, Brabec, Hubáček, Švento - M. Černý, Janda (80. Belaid), Volešák, J. Černý - Ivana (63. M. Jarolím), Fořt (87. Pekhart). Trenér: K. Jarolím.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Vulin (75. Nezmar) - Dočkal, Gecov, Dort (61. Frejlach), Liška - Kerič, Blažek. Trenér: Škorpil.