Titul? Proč ne, říká střelec Juventusu Trezegeut

Lenka Málková
25. 9. 2007 9:59
Byl by to zázrak, říká ředitel Juventusu Cobolli
David Trezegeut - střelec Juventusu.
David Trezegeut - střelec Juventusu. | Foto: Reuters

Turín - Juventus Turín po sezoně strávené v Serii B opět válí v elitní soutěži. Klub Pavla Nedvěda je po čtyřech zápasech na šestém místě a v jeho útoku září francouzský repretentant David Trezegeut.

"Vítězství Juventusu v italské Serii A? Máme na to, ale musíme tvrdě pracovat až do konce," je přesvědčený francouzský útočník Juventusu David Trezegeut .

Na olympijském stadionu v Římě se o víkendu zapsal mezi evropské kanonýry. V italské lize vstřelil již svůj stý gól.

"Bohužel nehrajeme žádné poháry, takže se můžeme soustředit pouze na ligové zápasy . Během týdne tak můžeme, na rozdíl od zbylých klubů pohybujících se na špici italské ligy, v klidu pracovat," řekl pro deník La Gazetta dello Sport.

Dále čtěte:

Ředitel turínské "Staré dámy" Giovanni Cobolli je však opatrnější. "Byl by to zázrak."

Víkendová remíza na hřišti římského AS kvality turínského týmu potvrdila. Tato remíza je pro nás velmi důležitá, shodují se hráči Juventusu.

"Soupeře jsme překvapili. Hráli jsme ten nejlepší fotbal a věřili si. Nyní se musíme soustředit na další zápasy a nadále se zlepšovat. Tento ročník nebude vůbec lehký. Špička je hodně vyrovnaná," řekl v rozhovoru pro deník Trezegeut.

Prezident Cobolli si po víkendovém střetnutí pochvaloval útočnou hru klubu. "Nasadit trojici útočníků bylo geniálním tahem. Ukázali jsme, že jsme jedním z největších týmů Evropy."

Optimismus hráčů a fanoušků přesto mírní. Favoritů je řada, špička vyrovnaná a sezona teprve na začátku. "Výhra v lize by byla opravdovým zázrakem," tvrdil.

Itálie však počínání Juventusu pečlivě sleduje. Výhra by po návratu z druhé ligy byla překvapením. Začátek sezony však jasně ukazuje, že turínský klub nechce nic nechat náhodě. Špičkový hráči a neuvěřitelné odhodlání ženou tým dopředu.

 

Právě se děje

Další zprávy