Těžkooděnci na trávníku? Finále jsme organizačně zvládli, tvrdí šéf českého fotbalu Malík

ČTK ČTK
10. 5. 2018 15:03
Fanoušci při utkání Slavie s Jabloncem poničili mladoboleslavský stadion, škoda se teprve vyčísluje.
Slavia - Jablonec
Slavia - Jablonec | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Fotbalový stadion v Mladé Boleslavi je po středečním pohárovém finále poničený, škody na vybavení se po utkání Slavie s Jabloncem vyčíslují. Fanoušci například zdemolovali zábrany kolem hrací plochy a v hledišti používali zakázanou pyrotechniku. Po 70 minutách hry dokonce na hřiště nastoupili policejní těžkooděnci, kteří vytvořili špalír podél postranních čar.

"Vzhledem ke skutečnosti, že během zápasu docházelo k poškození vybavení stadionu a přijali jsme i informaci o možném vtrhnutí fanoušků na hrací plochu, tak nastoupili preventivně policisté pořádkové jednotky a setrvali až do konce zápasu," řekla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Policisté podle ní nikoho nezadrželi. Zkoumají však kamerové záznamy a pokoušejí se ztotožnit osoby, které pyrotechniku používaly.

"Přítomnost příslušníků policie na hřišti, k čemuž došlo během druhého poločasu finálového zápasu, vnímáme vždy až jako zcela krajní řešení situace. Tak tomu bylo také ve středu v Mladé Boleslavi," uvedl v prohlášení předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

"Zástupci policie tak učinili po vyhodnocení všech bezpečnostních aspektů a také na žádost bezpečnostního manažera utkání z preventivních důvodů, aby bylo zabráněno dalším hrozícím excesům přímo na tribunách," řekl Malík. "Jednalo se však o nezbytný krok. Závěr utkání byl emočně vypjatý, ale dovolím si tvrdit, že FAČR ho po organizační stránce i díky výborné spolupráci s policií zvládla," dodal.

Finále MOL Cupu hlídaly stovky policistů. Policie v souvislosti se zápasem vyšetřuje čtyři přestupky a jeden trestný čin, další skutky podle mluvčí ještě mohou přibýt. "Mimo stadion policisté řešili tři přestupky proti veřejnému pořádku, jeden proti občanskému soužití a jeden trestný čin, konkrétně přečin krádeže," řekla Nováková.

Záchranáři během zápasu řešili kolaps jedné osoby, kterou po ošetření převezli do nemocnice. "Mimo stadion došlo k fyzickému napadení mezi dvěma fanoušky, jeden z nich byl s lehkým zraněním na místě ošetřen," dodala Nováková.

Slavia ve finále poháru porazila Jablonec 3:1 a trofej získala po 16 letech.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy