Těžkooděnci na trávníku? Finále jsme organizačně zvládli, tvrdí šéf českého fotbalu Malík

ČTK ČTK
10. 5. 2018 15:03
Fanoušci při utkání Slavie s Jabloncem poničili mladoboleslavský stadion, škoda se teprve vyčísluje.
Slavia - Jablonec
Slavia - Jablonec | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Fotbalový stadion v Mladé Boleslavi je po středečním pohárovém finále poničený, škody na vybavení se po utkání Slavie s Jabloncem vyčíslují. Fanoušci například zdemolovali zábrany kolem hrací plochy a v hledišti používali zakázanou pyrotechniku. Po 70 minutách hry dokonce na hřiště nastoupili policejní těžkooděnci, kteří vytvořili špalír podél postranních čar.

"Vzhledem ke skutečnosti, že během zápasu docházelo k poškození vybavení stadionu a přijali jsme i informaci o možném vtrhnutí fanoušků na hrací plochu, tak nastoupili preventivně policisté pořádkové jednotky a setrvali až do konce zápasu," řekla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Policisté podle ní nikoho nezadrželi. Zkoumají však kamerové záznamy a pokoušejí se ztotožnit osoby, které pyrotechniku používaly.

"Přítomnost příslušníků policie na hřišti, k čemuž došlo během druhého poločasu finálového zápasu, vnímáme vždy až jako zcela krajní řešení situace. Tak tomu bylo také ve středu v Mladé Boleslavi," uvedl v prohlášení předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

"Zástupci policie tak učinili po vyhodnocení všech bezpečnostních aspektů a také na žádost bezpečnostního manažera utkání z preventivních důvodů, aby bylo zabráněno dalším hrozícím excesům přímo na tribunách," řekl Malík. "Jednalo se však o nezbytný krok. Závěr utkání byl emočně vypjatý, ale dovolím si tvrdit, že FAČR ho po organizační stránce i díky výborné spolupráci s policií zvládla," dodal.

Finále MOL Cupu hlídaly stovky policistů. Policie v souvislosti se zápasem vyšetřuje čtyři přestupky a jeden trestný čin, další skutky podle mluvčí ještě mohou přibýt. "Mimo stadion policisté řešili tři přestupky proti veřejnému pořádku, jeden proti občanskému soužití a jeden trestný čin, konkrétně přečin krádeže," řekla Nováková.

Záchranáři během zápasu řešili kolaps jedné osoby, kterou po ošetření převezli do nemocnice. "Mimo stadion došlo k fyzickému napadení mezi dvěma fanoušky, jeden z nich byl s lehkým zraněním na místě ošetřen," dodala Nováková.

Slavia ve finále poháru porazila Jablonec 3:1 a trofej získala po 16 letech.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy