Těžké dny Rooneyho. Skandál a teď duel s Evertonem

Ivo Pospíšil
10. 9. 2010 14:45
Rooney může čekat dusnou atmosféru, varuje Jagielka
Wayne Rooney a Alex Ferguson
Wayne Rooney a Alex Ferguson | Foto: Reuters

Manchester - Jako odchovanec Evertonu přestoupil do blízkého Manchesteru United. A to fanoušci liverpoolského klubu nemohou útočníkovi Waynu Rooneymu zapomenout.

Málo platné, že se anglický forvard blýskl v kvalifikaci jednou brankou do sítě Švýcarska. V Goodison Parku, kde fotbalově vyrostl ho nyní má čekat v sobotní předehrávce čtvrtého kola Premier League nepříjemné prostředí.

Čtěte také:
Slováci vyhráli v Rusku. Argentina deklasovala Španěly
Francouze čeká už ve druhém zápase klíčový boj o Euro

"Už jsme o tom mluvili. Wayne může rozhodně očekávat dusnou atmosféru. Jsem si ale jistý, že si s tím poradí, je to tvrdý kluk," cituje Daily Mail obránce Toffees Phila Jagielku, s nímž se Rooney setkal na reprezentačním srazu.

Čtyřiadvacetiletý forvard navíc neprožívá klid ani v soukromí. Britská média totiž nedávno informovala o jeho dalším sexuálním skandálu, kdy měl dříve podvést svou těhotnou manželku Colleen. V současné době se proto snaží o nápravu.

Může se však spolehnout na kouče Alexe Fergusona, který ho na předzápasové tiskové konferenci hájil.

"Vynechme ty postelové záležitosti," uvedl pro deník Independent skotský trenér.  "Nebudu se bavit o soukromých věcech hráče," uzavřel jasně kontroverzní téma.  

Sám Rooney žádosti o rozhovor odmítá a vedle urovnání svých rodinných záležitostí se snaží i plně koncentrovat na důležitý zápas. Ačkoliv může očekávat z úst evertonských fanoušků urážky, nastoupit by v každém případě chtěl.

"Je ve správném týmu. Má nad sebou výborného trenéra, který mu pomůže se s tím vyrovnat. Vím to ze své vlastní zkušenosti," podpořil Fergusona i Rooneyho před zápasem také David Beckham, jehož zkušený Skot podržel po vyloučení na MS s Argentinou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy