Těžké dny Rooneyho. Skandál a teď duel s Evertonem

Ivo Pospíšil
10. 9. 2010 14:45
Rooney může čekat dusnou atmosféru, varuje Jagielka
Wayne Rooney a Alex Ferguson
Wayne Rooney a Alex Ferguson | Foto: Reuters

Manchester - Jako odchovanec Evertonu přestoupil do blízkého Manchesteru United. A to fanoušci liverpoolského klubu nemohou útočníkovi Waynu Rooneymu zapomenout.

Málo platné, že se anglický forvard blýskl v kvalifikaci jednou brankou do sítě Švýcarska. V Goodison Parku, kde fotbalově vyrostl ho nyní má čekat v sobotní předehrávce čtvrtého kola Premier League nepříjemné prostředí.

Čtěte také:
Slováci vyhráli v Rusku. Argentina deklasovala Španěly
Francouze čeká už ve druhém zápase klíčový boj o Euro

"Už jsme o tom mluvili. Wayne může rozhodně očekávat dusnou atmosféru. Jsem si ale jistý, že si s tím poradí, je to tvrdý kluk," cituje Daily Mail obránce Toffees Phila Jagielku, s nímž se Rooney setkal na reprezentačním srazu.

Čtyřiadvacetiletý forvard navíc neprožívá klid ani v soukromí. Britská média totiž nedávno informovala o jeho dalším sexuálním skandálu, kdy měl dříve podvést svou těhotnou manželku Colleen. V současné době se proto snaží o nápravu.

Může se však spolehnout na kouče Alexe Fergusona, který ho na předzápasové tiskové konferenci hájil.

"Vynechme ty postelové záležitosti," uvedl pro deník Independent skotský trenér.  "Nebudu se bavit o soukromých věcech hráče," uzavřel jasně kontroverzní téma.  

Sám Rooney žádosti o rozhovor odmítá a vedle urovnání svých rodinných záležitostí se snaží i plně koncentrovat na důležitý zápas. Ačkoliv může očekávat z úst evertonských fanoušků urážky, nastoupit by v každém případě chtěl.

"Je ve správném týmu. Má nad sebou výborného trenéra, který mu pomůže se s tím vyrovnat. Vím to ze své vlastní zkušenosti," podpořil Fergusona i Rooneyho před zápasem také David Beckham, jehož zkušený Skot podržel po vyloučení na MS s Argentinou.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy