Tévez: Nebýt Juventusu, už bych s fotbalem skončil

ČTK ČTK
7. 8. 2013 19:02
Carlos Tévez už nepočítá s tím, že by si ještě někdy zahrál za argentinskou reprezentaci. Devětadvacetiletý fotbalista Juventusu navíc uvedl, že nebýt zájmu turínského klubu, už by ukončil kariéru.
Carlos Tévez se už vrhl do přípravy s Juventusem
Carlos Tévez se už vrhl do přípravy s Juventusem | Foto: Reuters

Buenos Aires - Útočník Carlos Tévez už nepočítá s tím, že by si ještě někdy zahrál za argentinskou reprezentaci. Devětadvacetiletý fotbalista Juventusu navíc v rozhovoru pro latinskoamerickou stanici ESPN uvedl, že nebýt zájmu turínského klubu, už by ukončil kariéru.

V reprezentaci se Tévez naposledy objevil před dvěma lety, po nástupu trenéra Alejandra Sabelly už pozvánku do národního týmu neobdržel. "Je to minulost, uzavřená kapitola a víc k tomu už nemám, co říct. Nechci, aby to vypadalo, že si říkám o šanci se vrátit," prohlásil.

Ke konci kariéry nebylo daleko

Tévez také prozradil, že kdyby za ním v červnu nepřišel Juventus, nejspíš by ukončil kariéru. Přispělo k tomu čtyřleté působení v Manchesteru City, kde se předloni odmítl jít při utkání Ligy mistrů rozcvičovat a po hádce s tehdejším trenérem Robertem Mancinim odjel trucovat do Argentiny.

"Vždycky jsem říkal, že skončím v osmadvaceti a po konfliktu s Robertem jsem k tomu neměl daleko," uvedl Tévez.

"Také jsem byl unavený. Byl jsem v Anglii šest let, přitom na to, že tam budu tak dlouho, by nikdo nevsadil ani cent," dodal bývalý hráč Manchesteru United a West Hamu.

Zabránil tomu Juventus

"Navíc jsem vyhrál úplně všechno. Ligu mistrů a Premier League s United, Anglický pohár s City, které před tím hrozně dlouho žádnou trofej nezískalo," řekl Tévez, který celkem v Anglii získal tři mistrovské tituly - dva s United a jeden s City.

"Po čase ale přijde okamžik, kdy vás to přestane bavit a fotbal vás omrzí. Chtěl jsem skončit, ale ozval se Juventus, jeden z největších klubů v Evropě...," prohlásil Tévez.

 

Právě se děje

Další zprávy