Teplice:Protest Slavie? Směšné. Chce jen postrašit sudí

ČTK ČTK
16. 3. 2010 16:30
Slavia žádá pro Matulu doživotní trest
Skončí obránce Teplic Matula po podnětu Slavie k disciplinárce s fotbalem?
Skončí obránce Teplic Matula po podnětu Slavie k disciplinárce s fotbalem? | Foto: Reuters

Praha - Vedení Teplic odmítlo kroky pražské Slavie, která po vzájemném utkání fotbalové ligy podala stížnost na způsob vedení zápasu rozhodčím Miroslavem Zelenkou i podnět k zahájení disciplinárního řízení s Petrem Matulou za zákrok na Petra Jandu.

Podle severočeského klubu tím Slavia pouze chtěla vytvořit tlak na rozhodčí, kteří budou ve zbytku jara pískat zápasy pražského klubu v ligové a pohárové soutěži.

Severočeský klub to uvedl v prohlášení, které zaslal médiím mluvčí Petr Heidenreich.

Čtěte také:
Šlágr ligy zastínila sanitka, Naumov má zlomenou nohu
Hříšník Matula, zuří Slavia. Trestat, nebo netrestat?

Tepličtí důrazně odmítli tvrzení soupeře, se kterým v sobotu uhráli na jeho hřišti bezbrankovou remízu.

"Je to účelové jednání s cílem vytvořit tlak na rozhodčí"

"Způsob, jakým Slavia Praha celou situaci popisuje, považujeme za tendenční, neobjektivní a účelový, s cílem vytvořit tlak na komisi rozhodčích a na rozhodčí delegované na budoucí utkání v lize i poháru," uvádí se v prohlášení.

Vedení Teplic v něm také vyjádřilo lítost nad všemi zraněnými hráči.

Slavii se nelíbilo, že za srážku Jandy s Matulou, po níž oba hráči zápas nedohráli kvůli zranění hlavy, byl teplický fotbalista potrestán jen žlutou kartou.

Proto současně podala protest ke komisi rozhodčích. Případné vyloučení Matuly prý mohlo zabránit i pozdějšímu střetu Martina Kleina a Riste Naumova, při kterém domácí fotbalista utrpěl zlomeninu holenní a lýtkové kosti.

"Rozhodčí ukázal, že není schopen a ochoten trestat i bezprecedentní brutalitu, zastrašování a nesportovní zákroky, což vedlo i k neadekvátně tvrdému zákroku hráče Kleina na hráče Naumova.

Po tomto zákroku byla schopnost hráčů Slavie dále se soustředit na utkání významně ochromena a sportovní stránka utkání i výsledek, velmi důležitý pro konečné umístění obou mužstev, zcela znehodnoceny," vyhlásili v pondělí slávisté.

Komise rozhodčích: Střet Matuly s Jandou byl posouzen správně

Pro Matulu požadují exemplární trest a připomínají, že teplický obránce už v této sezoně jednou dostal osmizápasový distanc za úder do obličeje plzeňského Petra Jiráčka.

Foto: www.slavia.cz

Nicméně experti se zatím shodují, že sudí postupoval správně. Disciplinární komise se případem bude sice zabývat, ale slávistická žádost nemá v odborných kruzích oporu.

"Komise si nechá předložit všechny dostupné videozáznamy, ale bude také záležet na posouzení odborné komise rozhodčích, z jejíchž podkladů bude vycházet," popsal v rozhovoru s ČTK postup fotbalového soudu jeho mluvčí Jaroslav Kolář.

Komise rozhodčích podle všeho potvrdí, že sudí postupoval v duchu pravidel. Svědčí o tom minimálně slova jejího šéfa Luďka Macely, který ve vyjádření pro idnes.cz Zelinku pochválil.

"Rozhodčí zápas řídil velmi dobře a střet Matuly s Jandou posoudil správně," řekl funkcionář. Zelinku navíc ohodnotil velmi dobře i zkušený delegát Jiří Stiegler.

Matula sám vyvázl s poraněným zvukovodem

Toho jsou si vědomi i na disciplinárce, protože na rozdíl od tohoto případu Matulův faul v souboji s Plzní tehdy zaznamenal v zápisu o utkání delegát.

"To mohu potvrdit. Podobné to bylo i v případu potrestání Petra Švancary (z loňského září na šest zápasů za faul loktem). Zde ale nic takového delegát nezaznamenal," potvrdil Kolář.

Největší následky z inkriminovaného střetu navíc nese samotný Matula. Podezření na zlomeninu lebeční kosti se sice nepotvrdilo, ale podle posledních zpráv má poraněný zvukovod.

 

Právě se děje

Další zprávy