Teplice:Protest Slavie? Směšné. Chce jen postrašit sudí

ČTK ČTK
16. 3. 2010 16:30
Slavia žádá pro Matulu doživotní trest
Skončí obránce Teplic Matula po podnětu Slavie k disciplinárce s fotbalem?
Skončí obránce Teplic Matula po podnětu Slavie k disciplinárce s fotbalem? | Foto: Reuters

Praha - Vedení Teplic odmítlo kroky pražské Slavie, která po vzájemném utkání fotbalové ligy podala stížnost na způsob vedení zápasu rozhodčím Miroslavem Zelenkou i podnět k zahájení disciplinárního řízení s Petrem Matulou za zákrok na Petra Jandu.

Podle severočeského klubu tím Slavia pouze chtěla vytvořit tlak na rozhodčí, kteří budou ve zbytku jara pískat zápasy pražského klubu v ligové a pohárové soutěži.

Severočeský klub to uvedl v prohlášení, které zaslal médiím mluvčí Petr Heidenreich.

Čtěte také:
Šlágr ligy zastínila sanitka, Naumov má zlomenou nohu
Hříšník Matula, zuří Slavia. Trestat, nebo netrestat?

Tepličtí důrazně odmítli tvrzení soupeře, se kterým v sobotu uhráli na jeho hřišti bezbrankovou remízu.

"Je to účelové jednání s cílem vytvořit tlak na rozhodčí"

"Způsob, jakým Slavia Praha celou situaci popisuje, považujeme za tendenční, neobjektivní a účelový, s cílem vytvořit tlak na komisi rozhodčích a na rozhodčí delegované na budoucí utkání v lize i poháru," uvádí se v prohlášení.

Vedení Teplic v něm také vyjádřilo lítost nad všemi zraněnými hráči.

Slavii se nelíbilo, že za srážku Jandy s Matulou, po níž oba hráči zápas nedohráli kvůli zranění hlavy, byl teplický fotbalista potrestán jen žlutou kartou.

Proto současně podala protest ke komisi rozhodčích. Případné vyloučení Matuly prý mohlo zabránit i pozdějšímu střetu Martina Kleina a Riste Naumova, při kterém domácí fotbalista utrpěl zlomeninu holenní a lýtkové kosti.

"Rozhodčí ukázal, že není schopen a ochoten trestat i bezprecedentní brutalitu, zastrašování a nesportovní zákroky, což vedlo i k neadekvátně tvrdému zákroku hráče Kleina na hráče Naumova.

Po tomto zákroku byla schopnost hráčů Slavie dále se soustředit na utkání významně ochromena a sportovní stránka utkání i výsledek, velmi důležitý pro konečné umístění obou mužstev, zcela znehodnoceny," vyhlásili v pondělí slávisté.

Komise rozhodčích: Střet Matuly s Jandou byl posouzen správně

Pro Matulu požadují exemplární trest a připomínají, že teplický obránce už v této sezoně jednou dostal osmizápasový distanc za úder do obličeje plzeňského Petra Jiráčka.

Foto: www.slavia.cz

Nicméně experti se zatím shodují, že sudí postupoval správně. Disciplinární komise se případem bude sice zabývat, ale slávistická žádost nemá v odborných kruzích oporu.

"Komise si nechá předložit všechny dostupné videozáznamy, ale bude také záležet na posouzení odborné komise rozhodčích, z jejíchž podkladů bude vycházet," popsal v rozhovoru s ČTK postup fotbalového soudu jeho mluvčí Jaroslav Kolář.

Komise rozhodčích podle všeho potvrdí, že sudí postupoval v duchu pravidel. Svědčí o tom minimálně slova jejího šéfa Luďka Macely, který ve vyjádření pro idnes.cz Zelinku pochválil.

"Rozhodčí zápas řídil velmi dobře a střet Matuly s Jandou posoudil správně," řekl funkcionář. Zelinku navíc ohodnotil velmi dobře i zkušený delegát Jiří Stiegler.

Matula sám vyvázl s poraněným zvukovodem

Toho jsou si vědomi i na disciplinárce, protože na rozdíl od tohoto případu Matulův faul v souboji s Plzní tehdy zaznamenal v zápisu o utkání delegát.

"To mohu potvrdit. Podobné to bylo i v případu potrestání Petra Švancary (z loňského září na šest zápasů za faul loktem). Zde ale nic takového delegát nezaznamenal," potvrdil Kolář.

Největší následky z inkriminovaného střetu navíc nese samotný Matula. Podezření na zlomeninu lebeční kosti se sice nepotvrdilo, ale podle posledních zpráv má poraněný zvukovod.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy