30. 11. 2008 18:59
Teplice - Žižkov 2:0, Bohemians Praha - Budějovice 2:0
Brankář Belic udržel v neděli čisté konto.
Brankář Belic udržel v neděli čisté konto. | Foto: Bohumil Červenka

Praha - Fotbalisté Teplic zakončili podzimní část Gambrinus ligy vítězně, když v nedělním utkání šestnáctého kola porazili na domácím hřišti Viktorii Žižkov 2:0. Severočeši se tak zatím posunuli v nedohrané tabulce na osmé místo.

Předstihnout je však ještě může po pondělní dohrávce Jablonec, který bude bojovat proti Baníku Ostrava.

V mnohem horší situaci bude minimálně do jara právě Viktoria Žižkov. Svěřenci Zdeňka Sčasného totiž se ziskem jedenácti bodů přezimují až na sestupovém patnáctém místě.

Samotné utkání se ovšem pro Teplice mohlo vyvíjet úplně jinak. Něco málo přes dva tisíce promrzlých diváků na teplických Stínadlech mohl v úvodu ještě více zmrazit Marcel Šťastný, jehož hlavičku po dvou minutách hry zastavilo až břevno domácí branky.

Po čtvrt hodině hry mohl gólmana Belice překonat také Richard Kalod, ale po povedené Švancarově přihrávce nemířil přesně.

Teplicím se v útočné fázi dlouho nedařilo a vysvobodit je tak musel až Štěpán Vachoušek.

Záložník, který se trefil také v minulém zápase na hřišti pražské Slavie, navázal na zlepšené výkony a v sedmatřicáté minutě zužitkoval rohový kop Stožického.

Severočechy vedoucí branka uklidnila a ještě do poločasové přestávky se mohli jejich fanoušci radovat podruhé. Tentokrát se po zaváhání prosadil Aidin Mahmutovič, jehož hlavičku ještě nešťastně tečoval Petr Gabriel.

Útočný fotbal pokračoval i ve druhé půli. Vidět byl zejména Vlastimil Stožičký, jehož dalekonosný pokus z jednapadesáté minuty skončil až na tyči.

A když podobně mířil čtvrt hodiny před koncem také hostující Riste Naumov, mohly se Teplice po závěrečném hvizdu těšit ze zisku cenných tří bodů.

Podzimní derniéra vyšla i Bohemce

Stejným výsledkem pak skončilo i druhé nedělní střetnutí, ve kterém fotbalisté Bohemians Praha přehráli České Budějovice.

Nováček nejvyšší soutěže tak završil úspěšnou podzimní prezentaci, která vyvrcholila také nedávným překvapivým vítězstvím nad Spartou.

"Střížkovští klokani" v posledním podzimním soutěžním utkání ujali vedení již v jedenácté minutě, kdy rychlý přechod do útoku zužitkoval za nešťastného přispění hostujícího brankáře Kučery domácí střelec Marek Kincl.

Budějovický gólman si pak vybral další slabší chvilku v závěru prvního poločasu poté, co ho tentokrát při zahrávání rohového kopu zaskočil centrem od rohového praporku David Zoubek.

Jihočeši tak po porážce klesli na dvanácté místo.

FK Teplice - FK Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)
37. Vachoušek, 39. Mahmutovič
Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Matula, Doležal (69. Sabou), Stožický - Mahmutovič, Vachoušek (85.Jun)
Žižkov: Bartalský - Šťastný (46.Novotný), Procházka (57. Naumov), Gabriel, Xavier - Kalod (73.Bukač), Husbauer, Pilař, Koukal - Kučera, Švancara