Teplice v dohrávce rozstřílely Budějovice čtyřmi góly

2. 9. 2014 19:51
Fotbalisté Teplic rozstříleli v dohrávce 2. kola Synot ligy České Budějovice 4:0.
Teplická radost Nivalda
Teplická radost Nivalda | Foto: CPA Eduard Erben

Teplice - Pořádnou kanonádu spustili fotbalisté Teplic v domácí dohrávce 2. kola Synot ligy, když vyhráli nad Českými Budějovicemi 4:0. O góly se postarali Salami, Krob, Mahmutovič a Jablonský.

"Spokojenost je s výsledkem a výhrou doma," řekl po utkání trenér Teplic Zdeněk Ščasný. "Tyhle zápasy přitom bývají průšvihové, Budějovice se rozehrály a jejich styl nám nesedí. Hrály dobře organizovaně, obětavě, ale zvládli jsme to, tentokrát pro nás dopadly dobře ty rozhodující situace," hodnotil.

Zápas se měl hrát už před měsícem, kvůli úmrtí ředitele teplického klubu Františka Hrdličky se ale přesunul do reprezentační pauzy. A to nakonec citelněji pocítili domácí - Konžan Litsingi odletěl na dvojzápas s Nigérií a Súdánem, mladý Takács zase posílil českou reprezentaci do 19 let. I s dvěma změnami ve středu pole ale byli Tepličtí od začátku aktivnější.

Po deseti minutách hosté sotva ustáli závar po Vůchově centru z levé strany, ve 24. minutě už ale situaci nezvládli. Nivaldo měl na pravé straně spoustu času na centr a Salami na bližší tyči zase dost místa na gólovou hlavičku.

Budějovičtí zůstávali i potom zatažení do zahuštěného středu pole, přesto si dvě nebezpečné akce vypracovali. A vidět byl při nich hlavně záložník Benát, původem teplický odchovanec.

Nejdřív doběhl zdánlivě ztracený míč a kolmicí poslal do brejku Vošahlíka, jenže ten zbytečně zabrzdil a pak ho o míč připravil riskantním skluzem Lüftner. A krátce před pauzou nadělal Benát povedenou střelou k tyči spoustu práce brankáři Grigarovi.

Hosté nevyužili nic

S centry domácích měl problémy i brankář Křížek, obzvlášť z těch po své pravé ruce - už v 25. minutě ho přeletěl Nivaldův pokus, který se jen díky falši vytočil mimo, těsně před poločasem ale při dalším pokusu Kroba o centr zapadl míč překvapivě až do sítě.

Po pauze přidali směrem dopředu i hosté, jenže nevyužili ani tu největší šanci. V 53. minutě sklepl Hora ve vápně míč pro Benáta, ale ten mířil přímo do brankáře Grigara.

A za deset minut už domácí vedli o tři branky - budějovický Brunclík si nepovedeným odkopem trefil vlastní ruku a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Mahmutovič. Teplice už potom vedení kontrolovaly a nakonec přidaly ještě čtvrtý gól. Minutu před koncem se o něj postaral po rohu stoper Jablonský.

Fotbalová Synot liga - 2. kolo:

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 24. Salami, 45.+2 Krob, 63. Mahmutovič z pen., 89. Jablonský. Rozhodčí: M. Paták - Hock, Mokrusch. ŽK: Nivaldo - Klesa, Brunclík, Koreš, Michal Škoda. Diváci: 3896.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič, Táborský (68. Matula) - Vůch, Salami, Nivaldo (80. Jirásek) - Kapolongo (56. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, P. Novák, Machovec (41. Hanzlík) - Brunclík - Hora, Benát, Volešák (79. Herzán), Koreš (68. Michal Škoda) - Vošahlík. Trenér: Urban.

1. Plzeň 6 4 1 1 15:5 13
2. Slavia 6 4 0 2 12:7 12
3. Sparta 6 4 0 2 8:3 12
4. Slovácko 6 3 1 2 12:7 10
5. Teplice 6 2 4 0 10:5 10
6. Mladá Boleslav 6 3 1 2 8:5 10