Teplice třemi góly pokořil Wágner, dohrávaly v devíti

19. 9. 2014 22:10
Fotbalisté Teplic přišli o neporazitelnost v této sezoně první ligy, padli na v Mladé Boleslavi 0:3, když zápas dohrávali bez dvou vyloučených Lüftnera a Hoška.
Fotbalisté Teplic - ilustrační foto.
Fotbalisté Teplic - ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Fotbalisté Teplic přišli o neporazitelnost v této sezoně první ligy. V předehrávce 8. kola prohráli v Mladé Boleslavi 0:3, když zápas dohrávali bez dvou vyloučených Lüftnera a Hoška. Premiérovým hattrickem v nejvyšší soutěži zařídil domácím výhru útočník Tomáš Wágner.

Po nevydařeném utkání v Ostravě udělal trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím několik změn v sestavě. Do hry poslal mladého stopera Hůlku a zcela změnil pravou stranu, kde se objevili Kysela s Bartlem a byli hodně aktivní. Domácí měli od začátku územní převahu, ale Teplice byly nebezpečnější v koncovce po rychlých brejcích.

Skóre mohl otevřít Litsingi, svoji hlavičku po centru Nivalda však poslal těsně vedle branky. V 18. minutě se Teplice dočkaly gólu, který však neplatil. Vůchův přímý kop ze 40 metrů zapadl až do branky, jenže sudí Kovařík odpískal ofsajd Jablonského, který se ve skluzu snažil zasáhnout míč a mátl tím brankáře Hrušku.

Mladá Boleslav se dlouho nemohla dostat k přímému ohrožení branky, neboť jí vázla finální fáze, ale ve 29. minutě z první velké šance udeřila. Po centru zprava vracel Ďuriš míč do vápna, ten propadl až k Wágnerovi, který byl zcela nebráněný a měl hodně času vybrat si, kam míč do branky usměrní.

Teplický kouč Zdeněk Ščasný na vývoj zápasu reagoval o poločase hned dvojím střídáním, do hry poslal stopera Hoška a kanonýra Mahmutoviče a přešel z rozestavení 4-4-2 na 3-4-3. Jenže hned ve 49. minutě Teplice ztratily míč, domácí mohli jít do brejku a Lüftner fauloval. Za to obdržel druhou žlutou kartu v utkání a byl vyloučen.

Teplice se i v deseti snažily o vyrovnání a záhy Nivaldo řádně protáhl brankáře Hrušku, který měl s jeho střelou z dálky velké problémy. Na druhé straně mohl potvrdit vedení Šisler, ale po rychlé akci a přihrávce Kysely netrefil v těžké pozici hlavou odkrytou branku.

V ještě větší šanci byl krátce nato Ďuriš, který po dalším Kyselově centru trefil hlavou jen břevno. V 65. minutě už to domácím vyšlo. Mladé Boleslavi vyšel brejk, Bartl udělal kličku Hoškovi, který ho fauloval a sudí Kovařík nařídil pokutový kop. Míč si vzal Wágner a vstřelil svou druhou branku v utkání.

Hošek za faul dostal žlutou kartu, navíc hned minutu nato zahrál zbytečně rukou, což sudí znovu trestal a teplického stopera v 67. minutě vyloučil. Početní převahu znovu využil Wágner a v 71. minutě završil hattrick.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 29., 66. z pen. a 71. Wágner. Rozhodčí: L. Kovařík - J. Paták, Dobrovolný. ŽK: Bořil, Šisler - Lüftner, Nivaldo, Litsingi, Hošek. ČK: 49. Lüftner, 67. Hošek. Diváci: 2743.

M. Boleslav: Hruška - Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares (81. Skalák) - Bartl, Šisler, Ďuriš (67. Zahustel) - Wágner (85. Magera). Trenér: K. Jarolím.

Teplice: Grigar - Vondrášek (46. Hošek), Lüftner, D. Jablonský, Krob - Takács, Ljevakovič - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Kapolongo (46. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.