Teplice rozehrály čtvrtfinále špatně. Prohrály doma 1:3

31. 3. 2010 20:40
Teplice - Jablonec 1:3, Liberec - Olomouc 0:2
Teplice podlehly Jablonci 1:3
Teplice podlehly Jablonci 1:3 | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Obhájci českého poháru - fotbalisté Teplic - nevykročili do závěrečných bojů Ondrášovka cupu nejlépe.

V úvodním zápase čtvrtfinále prohráli na domácí půdě s Jabloncem 1:3.

Dobrou výchozí pozici pro odvetu si nevytvořili ani Liberečtí. Ti doma podlehli Olomouci 0:2.

Jediným týmem, který ze středečních dvojic dokázal využít domácího hřiště, je Plzeň. Viktoria porazila Příbram 1:0.

Čtvrtý duel, souboj Sparty a Slavie, je na programu ve čtvrtek. Odvety se hrají příští týden.

Jablonec položil základy ke svému vítězství už v první půlhodině. Krásnou ranou otevřel skóre Jarolím, ve 31. minutě pak zvýšil po centru Zábojníka Krejčí.

Zraněními oslabení domácí na druhý gól rychle zareagovali a také po akci vzduchem snížili Vondráškem. Nadvládu hostů však po chvíli opět potvrdil Lafata, když využil skrumáže ke vstřelení třetí branky Jablonce.

V polovině druhého poločasu se otěží zápasu pokoušeli pokoušeli chopit žlutomodří, ale kromě břevna Kalivody nic výrazně nebezpečného nevymysleli.

Také Olomouc venku loupila

Liberecká ofenziva se musela obejít bez zraněného střelce Keriče a bylo to poznat. Snažil se jej zastoupit Nezmar, ale ani jedna ze dvou jeho šancí brankou neskončila.

To na druhé straně Šultes ty své využil dokonale. K druhému gólu mu navíc pomohlo nedorozumění obrany Slovanu.

Nejméně šancí i branek viděli diváci v Plzni. Přesto odcházeli ze stadionu zřejmě nejspokojenější. Viktoria totiž zvítězila těsně 1:0.

Jako první zahrozil po pasu Bystroně veterán Horváth, ale Rondzik skvěle vyrazil. Šance se naskytla také Příbramským, jenže Rodriugues měl ve vyložené příležitosti špatně seřízená mířidla.

A tak se o jedinou branku postaral až zblízka Bakoš.

Ve druhém poločase Středočeši přidali, ale v permanenci byl znovu také Rondzik. Přímý kop Horvátha vytlačil na tyč.