Teplice proti Brnu uspěly. Výhru trefil Stožický

17. 11. 2008 19:10
FK Teplice - 1. FC Brno 1:0 (1:0)
Marek Heinz odehrál jen jeden poločas
Marek Heinz odehrál jen jeden poločas | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Teplice - Fotbalisté Teplic nechali v pondělí zapomenout na poslední špatné domácí výsledky a v dohrávce čtrnáctého kola Gambrinus ligy porazili Brno 1:0. Jediným střelcem utkání se stal v prvním poločase Vlastimil Stožický.

Severočeši se tak posunuli na sedmou příčku. Brno zůstává jedenácté.

Teplice vykročily za vítězstvím aktivně a už po čtvrt hodině hry si vypracovaly první gólovou příležitost. Aktivní Mahmutovič se po úniku z levé strany dostal až před brankáře Lejsala, který však proti jeho následné střele vytáhl výborný zákrok.

Prořídlá Stínadla propukla v gólovou radost až v šestadvacáté minutě. Po sérii přihrávek našel Doležal ve vápně Mahmutoviče, jehož hlavičku vytěsnil Lejsal jen před Vlastimila Stožického, a ten již z bezprostřední blízkosti nezaváhal.

Pro hostující celek mohlo být navíc vzápětí hůře, když další centr Doležala trefil pohotově Vachoušek, ale jeho pokus se odrazil jen od břevna brněnské branky.

Brno vstoupilo do druhé půle dvojnásobným střídáním, ovšem byly to spíše Teplice, které mohly brzy vstřelit další branku.

Po spolupráci Stožického s Mahmutovičem se druhý jmenovaný dostal opět sám před Lejsala, jenže ten ho i tentokrát vychytal.

Zvýšit dosavadní vedení mohl čtvrt hodiny před koncem také Rosa, který ovšem po standardní situaci mířil nad.

Moravané se proto v závěru tlačili za vyrovnáním, ale jejich otevřená obrana skýtala možnost pro brejky domácích. V jednom z nich se objevil i střídající Jakub Mareš, jenže hosty ochránil od většího gólového přídělu skvěle chytající Lejsal.

Kouč Brna Aleš Křeček, jenž nedávno ve funkci nahradil Petra Uličného, tak i po pondělku stále čeká na svou první ligovou výhru.