Teplice porazily Jablonec, zářily zahraniční hvězdy

15. 9. 2013 20:49
Hvězdou utkání byl Franci Litsingi, autor jedné branky a dvou gólových přihrávek.
Aidin Mahmutovič zaznamenal už sedmý gól v této ligové sezoně.
Aidin Mahmutovič zaznamenal už sedmý gól v této ligové sezoně. | Foto: ČTK

Teplice - Fotbalisté Teplic napravili překvapivý konec v domácím poháru a v Gambrinus lize předvedli další vynikající výkon. Svěřenci Zdeňka Ščasného porazili Jablonec 3:1, když zazářili především zahraniční hráči domácích.

Nejlepším hráčem utkání byl záložník Franci Litsingi, který první dvě branky připravil Mahmutovičovi a Nivaldovi, a třetí gól sám vstřelil. Hosté se trefili jen jednou, když se prosadil střídající Třešňák.

Tepličtí oplatili Jablonci loňskou domácí porážku 0:4 a díky výhře se vrátili na čtvrté místo tabulky před Mladou Boleslav. Na třetí Liberec už ztrácejí jen dva body.

Hrál se nadprůměrný fotbal

Diváci Na Stínadlech viděli nadprůměrný fotbal, který ovšem v první půli žádné branky nepřinesl. Jablonec držel s domácími tempo a tak měli pravidelnou práci oba brankáři.

Když už začínal hostující brankář Špit pomýšlet na jubilejní sté vychytané čisté konto, zakončil rychlou pohlednou akci Mahmutovič, který se tak sedmým gólem osamostatnil na čele tabulky střelců.

O tři minuty později znovu po krásné přihrávce Litsingiho nezaváhal tváří v tvář Špitovi Nivaldo. Jablonečti sice brankou Třešňáka dokázali zdramatizovat zápas, poslední slovo však měl v nastaveném čase Litsingi, který se trefil krásně levačkou zpoza pokutového území.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Baumit Jablonec 3:1 (0:0).

Branky: 60. Mahmutovič, 63. Nivaldo, 90+2. Litsingi - 75. Třešňák. Rozhodčí: Ardeleánu - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Krob, Mahmutovič - Loučka, Eliáš. Diváci: 4456.

Teplice: Grigar - Hošek, Lüftner, Kaufman, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (80. Táborský), Nivaldo - Salami (69. Jindráček), Mahmutovič (89. D. Jablonský). Trenér: Ščasný.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic (82. Čížek), Rossi (75. Vošahlík), Loučka, T. Jablonský (67. Třešňák) - Vaněk - Hubník. Trenér: Skuhravý.

1. Plzeň 8 6 2 0 21:6 20
2. Sparta 7 6 1 0 19:5 19
3. Liberec 8 6 1 1 10:7 19
4. Teplice 8 5 2 1 21:9 17
5. Mladá Boleslav 8 4 3 1 16:6 15
6. Dukla 8 3 3 2 12:7 12