Teplice podaly po remíze s Plzní stížnost na sudího Julínka kvůli trestům pro Limberského a Bakoše

ČTK ČTK
4. 4. 2017 17:34
Sudí Pavel Julínek prý měl během víkendového utkání kartou potrestat plzeňské fotbalisty Davida Limberského a Marka Bakoše. Tak alespoň zní oficiální stížnost Teplic, které si ze stadionu Viktorie přivezli bod za remízu 2:2.
Sudí Pavel Julínek
Sudí Pavel Julínek | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalové Teplice podaly stížnost na rozhodčího Pavla Julínka. Sudí podle severočeského klubu v sobotním utkání s vedoucí Plzní (2:2) mimo jiné chybně neudělil karty obránci Viktorie Davidu Limberskému a nepotrestal Marka Bakoše, který udeřil loktem do krku Martina Filla. Protest však podaly až dnes a nestihly tak pondělní oficiální termín a komise rozhodčích FAČR se tak případem zabývat nebude.

"Ligová fotbalová asociace jako řídící orgán soutěže žádný protest neobdržela. Tudíž se jím nemůže zabývat ani komise rozhodčích FAČR," řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

Teplice protest adresovaly přímo předsedovi komise rozhodčích Michalovi Listkiewiczovi, ale až dnes. Stížnost na výkon sudího je přitom potřeba podat v pondělí před zasedáním komise. "Vzhledem k tomu, že to u nás řeší představenstvo klubu, tak pondělní poledne je pro nás šibeniční termín. Takže jsme termín zřejmě nestihli," připustil mluvčí Teplic Martin Kovařík.

Teplicím se nelíbilo zejména to, že sudí Julínek nechránil zdraví hráčů. "Jednou z priorit rozhodčích by měla být ochrana zdraví hráčů, ovšem během zápasu s Plzní došlo ke dvěma střetům, kdy se na zemi ocitli hráči po srážce hlavami," uvedly Teplice v prohlášení. Poprvé šlo o srážku Tomáše Vondráška s Bakošem a poté Admira Ljevakoviče s domácím stoperem Romanem Hubníkem.

"Na Tomáše Vondráška dokonce bylo při pokračování hry šlápnuto, z celého souboje si odnesl lehký otřes mozku a musel střídat," prohlásil šestý celek prvoligové tabulky. "V obou těchto případech se pravděpodobně nejednalo o nedovolenou hru," dodal severočeský klub.

Teplicím se také nelíbila Julínkova benevolence k několika zákrokům plzeňských hráčů. "V 19. minutě nebyl odpískaný faul Limberského na pronikajícího Vondráška, v téže minutě pak měl Bakoš vidět minimálně žlutou kartu za loket do krku Filla," napsaly Teplice.

V prvním poločase podle severočeského klubu Julínek také chyboval, když nepotrestal faul Jana Kopice na Nivalda. Měl také dát Bakošovi žlutou kartu za opakované nesportovní chování vůči sudímu a faul na Tomáše Kučeru. Teplice, které vedly ještě v 85. minutě 2:0, si také postěžovaly na Limberského skluz na Filla v nastavení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy