Teplice králem poháru. Vybojovaly účast v Evropě

27. 5. 2009 18:55
Teplice - Slovácko 1:0 (0:0)
Fotbalisté Teplic mohou slavit vítězství v Poháru ČMFS
Fotbalisté Teplic mohou slavit vítězství v Poháru ČMFS | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Teplice slaví. Fotbalisté severočeského klubu po šesti letech znovu triumfovali v Poháru ČMFS, když ve středu porazili druholigové Slovácko 1:0. Zahrají si tak čtvrté předkolo nově vzniklé Evropské ligy (nástupce Poháru UEFA).

Z druhé nejcennější trofeje na domácí fotbalové scéně se mohli radovat i dva hráči povolaní do reprezentace - brankář Tomáš Grigar a obránce Martin Klein.

Utkání hrané na zpustlém pražském Strahově, kam přišlo skoro pět tisíc diváků, začalo hodně rozvážně.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

První šanci si vytvořilo Slovácko. Na levé straně se uvolnil Cleber, vystřelil a jeho pokus ještě ve vápně tečoval Čtvrtníček. Modrožluté barvy zachránil Grigar.

Fotbal na úvod postrádal tempo, oba týmy spíše bránily a do útoku se pouštěly hodně opatrně. Další vzrušení přinesla až osmnáctá minuta, kdy se Vachoušek po faulu obořil na rozhodčího Kovaříka a dostal za to žlutou kartu.

Po půlhodině hry málem padl první gól. Po nedorozumění teplické obrany s Grigarem se míč pomalu sunul do sítě, své první zaváhání však gólman napravil a sebral balon z kopačky Čtvrtníčka.

Na druhé straně pak dvakrát zahrozil Mareš. Nejdříve ze standardní situace hlavičkoval těsně nad břevno, po další akci svěřenců trenéra Jiřího Plíška musel jeho ránu vyrazit brankář Filipko.

Převaha prvoligového celku gradovala, k brance však nevedla. Asi největší šanci spálil v 35. minutě Petr Lukáš. Mahmutovič centroval, kapitán Teplic si naběhl přesně za obránce a míč trefil hlavou.

Zdálo se, že dostane podle zápisu domácí tým do vedení, jenže jeho pokus se odrazil od břevna na brankovou čáru a do hřiště.

Mahmutovič rozhodl po pauze

Když do sítě neprotlačil míč ani Mareš a po něm Matula, skončilo úvodní dějství bezbrankovou remízou.

Co se nepovedlo v prvním poločase, to napravily Teplice hned po pauze.

Z rychlého brejku v 49. minutě zkoušel vystřelit Ljevakovič a jeho dobře mířený pokus se povedl. Brankář Filipko byl nucen vyrazit míč jen na Aidina Mahmutoviče, který už gólmana z úhlu prostřelil.

Bosenská spolupráce fungovala i dál a defenziva moravského týmu si s dvojicí ještě doplňovanou Marešem nevěděla rady.

Po několika dalších akcích se však tepličtí fotbalisté zatáhli a začali více spoléhat na protiútoky. Čekání na to, co vymyslí soupeř, se jim málem nevyplatilo.

V 67. minutě totiž Randa z pořádné dálky vystřelil a Grigar měl s tímto nepříliš razantním pokusem nevídané problémy. Slovácko si ale pořádný tlak nevytvořilo.

S přibývajícím časem začali hráči v modrožlutých dresech chytře zdržovat hru a bez větších problémů udržovali svůj jednogólový náskok. Poslední minuty se už nesly ve znamení Teplic, jejichž hru ocenili fanoušci pokřikem "Hoši děkujem".

Ovšem úplně stejně se zachovali fanoušci poraženého Slovácka, kteří sympaticky ocenili jízdu svého týmu, který v cestě do finále zdolal čtyři prvoligové týmy. Poslední překážku ale nezdolal.