Talent roku Černý podepsal v Ajaxu novou tříletou smlouvu

ČTK ČTK
27. 1. 2015 14:04
Původní mládežnická smlouva měla platnost do léta 2017, nyní dostal Černý profesionální kontrakt do léta 2018.
Václav Černý
Václav Černý | Foto: ČTK

Amsteroda - Sedmnáctiletý český fotbalista Václav Černý podepsal v Ajaxu Amsterodam novou tříletou smlouvu. Informoval o tom dnes hráčův agent David Nehoda. Původní mládežnická smlouva měla platnost do léta 2017, nyní dostal Černý profesionální kontrakt do léta 2018.

Odchovanec Příbrami se upsal Ajaxu před dvěma roky. Tehdy ještě zůstal v Příbrami, ale loni v lednu už zamířil do slavné akademie třiatřicetinásobného nizozemského mistra a za rok si vybudoval v Ajaxu dobrou pozici. Za juniorku nastupoval pravidelně v Lize mistrů a v závěru roku se už zapojoval do tréninků prvního týmu.

Že Ajax do Černého vkládá velké naděje, potvrdil na začátku ledna sportovní ředitel Marc Overmars, který dorazil do Prahy, aby předal Černému cenu pro nejlepšího dorostence ČR. "Stačily mi dvě minuty, abych pochopil, jaký má talent. Talent je však jen polovina úspěchu. Ta druhá polovina je v hlavě. Vašek má ale podporu rodiny, agenta, proto věřím, že to zvládne," řekl bývalý hráč Arsenalu či Barcelony (více zde).

Černý je považován za největší českou ofenzivní naději posledních let. Pravidelně nastupuje za reprezentaci do 19 let a je dokonce v hledáčku pro národní tým do 21 let před letošním ME v Česku. Nová smlouva by mu mohla pomoci, aby brzy dostal šanci v prvním týmu Ajaxu, který je známý tím, že dává šanci hodně mladým hráčům. "Jsem moc rád, že mi Ajax věří a dal mi novou smlouvu. Nyní se chci soustředit hlavně na juniorku, které chci pomoci k triumfu v Lize mistrů. Mým snem ale samozřejmě je zahrát si v Amsterdam Aréně za náš první tým," řekl Černý pro web Ajaxu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 46 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy