reklama
 
 

Talent roku Černý podepsal v Ajaxu novou tříletou smlouvu

27. 1. 2015 14:04
Původní mládežnická smlouva měla platnost do léta 2017, nyní dostal Černý profesionální kontrakt do léta 2018.

Amsteroda - Sedmnáctiletý český fotbalista Václav Černý podepsal v Ajaxu Amsterodam novou tříletou smlouvu. Informoval o tom dnes hráčův agent David Nehoda. Původní mládežnická smlouva měla platnost do léta 2017, nyní dostal Černý profesionální kontrakt do léta 2018.

Odchovanec Příbrami se upsal Ajaxu před dvěma roky. Tehdy ještě zůstal v Příbrami, ale loni v lednu už zamířil do slavné akademie třiatřicetinásobného nizozemského mistra a za rok si vybudoval v Ajaxu dobrou pozici. Za juniorku nastupoval pravidelně v Lize mistrů a v závěru roku se už zapojoval do tréninků prvního týmu.

Že Ajax do Černého vkládá velké naděje, potvrdil na začátku ledna sportovní ředitel Marc Overmars, který dorazil do Prahy, aby předal Černému cenu pro nejlepšího dorostence ČR. "Stačily mi dvě minuty, abych pochopil, jaký má talent. Talent je však jen polovina úspěchu. Ta druhá polovina je v hlavě. Vašek má ale podporu rodiny, agenta, proto věřím, že to zvládne," řekl bývalý hráč Arsenalu či Barcelony (více zde).

Černý je považován za největší českou ofenzivní naději posledních let. Pravidelně nastupuje za reprezentaci do 19 let a je dokonce v hledáčku pro národní tým do 21 let před letošním ME v Česku. Nová smlouva by mu mohla pomoci, aby brzy dostal šanci v prvním týmu Ajaxu, který je známý tím, že dává šanci hodně mladým hráčům. "Jsem moc rád, že mi Ajax věří a dal mi novou smlouvu. Nyní se chci soustředit hlavně na juniorku, které chci pomoci k triumfu v Lize mistrů. Mým snem ale samozřejmě je zahrát si v Amsterdam Aréně za náš první tým," řekl Černý pro web Ajaxu.

autor: ČTK | 27. 1. 2015 14:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama