Tak Saúl potupil defenzivu Bayernu. Nejhezčí a nejdůležitější gól, tvrdí

28. 4. 2016 12:00
Jednadvacetiletý Saúl uchvátil fanoušky v 11. minutě semifinále, kdy se protáhl mezi dvěma hráči Bayernu, následně si pohrál s Juanem Bernatem a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Byl to pro něj třináctý gól v dresu Atlética a třetí v této sezoně Ligy mistrů.
Podívejte se na Saúlův gól na videu | Video: Sport

Madrid - Za nejdůležitější a zároveň zřejmě i nejhezčí gól kariéry označil záložník Atlética Madrid Saúl Níguez svou trefu ze středečního semifinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Věří, že výhrou 1:0 nasměroval Atlético před odvetou k postupu do druhého finále během tří let.

Jednadvacetiletý Saúl uchvátil fanoušky už v 11. minutě, kdy se protáhl mezi dvěma hráči Bayernu, následně si pohrál s Juanem Bernatem a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Byl to pro něj třináctý gól v dresu Atlética a třetí v této sezoně Ligy mistrů.

"Je to určitě nejdůležitější gól kariéry a také může být nejhezčí," řekl Saúl v pozápasovém rozhovoru. "Dribloval jsem s míčem, viděl jsem prostor, tak jsem to zkusil. Pak mi to vyšlo, že jsem si mohl dát míč na silnější levačku. Všechno vyšlo ideálně," radoval se.

Talentovaný záložník je v Atléticu od 14 let a v této sezoně se definitivně zařadil mezi klíčové postavy týmu. Nastoupil k 36 zápasům a uchvátil nejen ofenzivními kousky, ale také kvalitní defenzivou.

"Je to komplexní hráč. Jeho velkou silou je hra jeden na jednoho v útoku i v obraně," chválil svého svěřence trenér Diego Simeone. "A jeho gól byl skvostný. Byla radost se na to dívat. Za svou práci si takový moment zaslouží," dodal.

Mladého záložníka ocenil i kouč Bayernu Pep Guardiola. "Už jsme ho viděl v minulosti a je to skvělý hráč. Španělský fotbal má další velký talent," prohlásil.