Tajná zpráva: Poborského zklidní Šeredová. Derby v novém!

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 4. 2013 5:00
Česká televize vyzkouší speciální studio. Když vše klapne, odvysílá stejně i finále ligy
Alena Šeredová, manželka Gianluigiho Buffona, by neměla chybět u velké české premiéry
Alena Šeredová, manželka Gianluigiho Buffona, by neměla chybět u velké české premiéry | Foto: Reuters

Praha - Český fotbal udělá krok dopředu. Zatím zkusmo. Sobotní derby Sparty se Slavií totiž na ČT Sport v sobotu večer poprvé orámuje velké studio po bundesligovém vzoru.

Konečně, slušelo by se dodat.

"Bude to pro nás a hlavně pro fanoušky něco nového - a já se na každou novou věc vždycky velmi těším. Zkusíme Gambrinus ligu zabalit do ještě atraktivnější televizní ambaláže než dosud," slibuje Jaromír Bosák.

Ten bude s mikrofonem na Letné, aby komentoval duel rudých s červenobílými. Ale ten začne až v 19.15. A co se bude servírovat před ním?

"Studio by mělo odstartovat už v 17.45, bezprostředně po skončení čtyř dalších ligových duelů, které se budou hrát ten den odpoledne. A my vám ze všech stadionů přineseme bezprostřední dojmy trenérů a hráčů a samozřejmě také reportáže z těch utkání," vysvětluje Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

Přijdou i Bílek, Šmicer a Uličný

Zápasy Příbram - Jihlava, Liberec - Hradec Králové, Teplice - České Budějovice a Dukla-Jablonec budou v novém studiu glosovat reprezentační kouč Michal Bílek, manažer národního týmu Vladimír Šmicer a bývalý trenér Petr Uličný.

"Čerstvá zpráva je, že dorazí i Karel Poborský. A uvítáme také Alenu Šeredovou. S tou budeme hovořit o jejím chystaném projektu a pochopitelně i jejím manželovi," usmívá se Ponikelský. Jak známo, česká modelka je ženou Gianluigiho Buffona, brankáře Juventusu.

Snad pohled na její půvaby zklidní Karlu Poborskému jeho nervovou soustavu, značně pocuchanou po skandálním mači jeho Budějovic s Příbramí (více zde).

Sváteční atmosféru derby pak podtrhne přítomnost VIP-fanoušků obou týmů, příznivce Sparty bude reprezentovat herec David Novotný, ty slávistické režisér David Ondříček.

Jde o zkušební, pilotní projekt. "Chceme si to vyzkoušet, po všech stránkách. Když všechno klapne, snad by se tak mělo vysílat od prvního kola příštího ročníku," říká komentátor Jaromír Bosák.

Chtějí stihnout i finále ligy

Jeho šéf Jiří Ponikelský má ještě odvážnější ambici. "Je to zatím takový tajný plán, ale když bude všechno fungovat, rádi bychom zkusili takhle odvysílat i závěrečná dvě kola tohoto ročníku, kdy se bude hrát o všechno."

Jejich formát to umožňuje, všechny zápasy 29. a 30. kola by se podle reglementu měly hrát ve shodný čas.

A to je právě základ celého projektu: dostat čtyři dosud "netelevizní" duely do jednoho termínu, aby se z nich mohl slepit jednotný blok, který rozjede studio před přímým přenosem ze zápasu kola.

První volbu, tedy možnost vybrat si nejatraktivnější zápas z nabídky každého dějství, má Česká televize. Druhou a třetí volbu pak "novácký" kanál Fanda, který vysílá v pátek a v neděli. A čtvrtá volba padá zase na ČT. Ta své duely vysílá v sobotu a v pondělí.

Druhý štáb připravuje Dohráno

Jistá slabina se může rýsovat v tom, že blok zápasů před Duelem týdne se tím pádem skládá z mačů s nižší atraktivitou, logicky z těch, co si je nikdo do živého přenosu nevybral.

"Ale my tohle celé děláme hlavně proto, abychom pomohli zatraktivnit Gambrinus ligu jako celek. V Německu takhle vůbec neuvažují, aby rozlišovali bundesligové zápasy na lepší a horší," říká Ponikelský.

Pro Českou televizi je taková forma vysílání oproti dosavadnímu stavu náročnější po technické stránce i po té "lidské". Na každý stadion, kde se hraje v sobotu odpoledne, vysílá totiž ne jeden, ale hned dva štáby. Jeden připravuje materiál pro sobotní studio, druhý pro tradiční televizní Dohráno.

"Ale získali jsme na to vysílání partnera, ekonomicky ani technicky by to pro nás neměl být problém. Je to pilotní projekt, věříme, že se vydaří," drží si palce Ponikelský.

Gambrinus liga dostává šanci posunout se o stupínek dál.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy