VIDEO Tady šlo o život! Světlice zasáhla brankáře do hlavy

Sport Sport
Aktualizováno 27. 3. 2015 22:28
Zdroj foto: Aktuálně.cz Zdroj foto: Aktuálně.cz
Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy mezi Černou Horou a Ruskem bylo hned v první minutě přerušeno poté, co brankáře hostů Igora Akinfejeva zasáhla světlice do hlavy.
Igor Akinfejev o světlici vůbec nevěděl, hra se odehrávala na polovině hřiště. | Video:

Podgorica - Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy mezi Černou Horou a Ruskem bylo hned v první minutě přerušeno poté, co brankáře hostů Igora Akinfejeva zasáhla světlice do hlavy. Německý rozhodčí Deniz Aytekin odvedl přibližně na půl hodiny hráče do šaten.

Světlice přilétla směrem k ruské reprezentační jedničce už přibližně po dvaceti sekundách po výkopu. Brankář CSKA Moskva opustil hřiště na nosítkách a podle agentury Reuters se z hlediště zdálo, že utrpěl vážné zranění. Informace z ruského týmu mluví o spálených vlasech, popáleném krku a otřesu mozku.

Po zhruba půlhodinové přestávce duel v Podgorici pokračoval. Kouč Ruska Fabio Capello musel Akinfejeva nahradit Jurijem Lodyginem. Fanouška, který světlici po ruském gólmanovi hodil, již zatkla místní policie. Zápas se ale nakonec přece jen nedohrál (více o tom ZDE!).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy