Sparta zaváhala v Ďolíčku a sen o titulu se rozplývá. Plzeň otočila duel s Brnem

Sparťané v Ďolíčku zpytovali svědomí, Plzeň utekla o další dva body
Ligový titul už začíná fotbalistům Sparty mizet v dálavě, v neděli večer na hřišti Bohemians ztratili remízou 2:2 další dva body na lídra tabulky z Plzně,...
...protože Viktoria přehrála brněnskou Zbrojovku 2:1.
... ale mají k dobru středeční dohrávku s Duklou.
Hráči Bohemians naopak udělali další krůček k záchraně,...
Aktualizováno 17. 4. 2016 20:42
Sparta v nedělním duelu s Bohemians 1905 jen remizovala 2:2, Plzeň jí díky výhře nad Zbrojovkou Brno odskočila o dva body.

Plzeň - Ani v osmém jarním ligovém duelu nezaváhala Viktoria Plzeň a naplno bodovala. V neděli ve Štruncových sadech porazila Zbrojovku Brno 2:1, ač v utkání prohrávala po trefě Jakuba Řezníčka. Zápas otočili Janové Baránek a Kopic.

Další body naopak ztratila pražská Sparta, která v malém pražském derby jen remizovala s Bohemians 2:2. Za Viktorii nyní Letenští zaostávají už o 11 bodů.

Červená za nakopnutý zadek

Brno v říjnu jako poslední dokázalo v lize obrat Plzeň o body a dobře začalo i na půdě obhájce titulu. V desáté minutě zatáhl Zoubele balon až k lajně, před vybíhající gólmanem Viktorie Kozáčikem jej vrátil před bránu a Řezníček zamířil přesně k tyči. Dal svůj jedenáctý gól v ligové sezoně.

Plzeň musela stejně jako minule ve Zlíně dotahovat, ale inkasovaná branka ji nerozhodila. V patnácté minutě ještě Baránek hlavičkoval jen do Melichárka, ale o dvě minuty později už pátým gólem v sezoně srovnal, když napálil do sítě balon odražený od břevna po Hejdově teči.

Hosté hrozili hlavně z brejků. Po chybné rozehrávce od Baránka šel do otevřené obrany Řezníček a nebezpečí v poslední chvíli odvrátili Hejda s Kozáčikem. Čtyři minuty před pauzou měl další velkou šanci Petržela, ale vybíhajícího Melichárka nepropálil a po následném rohu střílel mimo.

V druhé půli Zbrojovce zkomplikoval situaci Pašek, který dostal v 54. a 56. minutě dvě žluté karty. První za filmování a druhou za nakopnutí Vaňka do hýždí. Západočeši v přesilovce stupňovali tlak, ale dlouho se nemohli prosadit. Kolář pálil jen do Melichárka a hostující brankář si poradil i se střelou Kovaříka z úhlu.

Plzeňský kouč Krejčí poslal na trávník druhého útočníka Fořta a vzápětí měl další velkou šancí Baránek, jeho hlavičku však vyrazil reflexivně Melichárek. V 80. minutě už se Viktoria dočkala. Fořt poslal přihrávku před branku, k odraženému míči se protlačil střídající Kopic a propálil Melichárka. V lize se trefil poprvé od října.

Nepříjemností pro domácí bylo v 88. minutě vynucené střídání Holendy po souboji s hostujícím gólmanem. Viktoria má už přitom na marodce jiné dva útočníky Ďuriše s Krmenčíkem.

Obrana Sparty byla opět vetchá

Malé pražské derby v úvodu gólově otevřel Rafael Acosta, ještě před pauzou vyrovnal David Lafata. Po změně stran na zásah domácího Michala Šmída odpověděl Bořek Dočkal.

Bohemians v úvodu drželi s favoritem krok a v desáté minutě otevřeli skóre. Čížek vyslal do úniku Mosqueru, který přetlačil Konatého, vybídl volného Acostu a uruguayský záložník z voleje zakončil do odkryté branky.

V první zajímavější šanci Sparty se objevil Mareček, jehož střelu pod břevno brankář Zlámal vytáhl na roh. Po půl hodině byl blízko druhému domácímu gólu aktivní Čížek. Sedmatřicetiletý útočník po narážečce s Luličem postupoval z úhlu domácí branku, ale nevyzrál na gólmana Bičíka.

Sparta ve 35. minutě vyrovnala, když Dočkalovu střelu před Zlámalem tečoval pohotovou patičkou Lafata. Kapitán hostů si připsal patnáctý ligový gól v sezoně a dotáhl vedoucího Ďuriše z Plzně.

Brabec rozhodnutí odmítl

Letenští začali druhý poločas nepřesnými střelami Dočkala a Krejčího, ale v 50. minutě šli do vedení znovu Bohemians. Švecovu ránu po rohovém kopu dorazil do sítě nepokrytý Šmíd.

Rychlou odpověď ještě odmítl Lafata, kterého tváří v tvář vychytal Zlámal. Na druhé straně zase po samostatném úniku neuspěl Čížek a poslal míč mimo. V 63. minutě už Sparta vyrovnala, když Krejčího přihrávku zužitkoval přesnou střelou Dočkal.

Po vyrovnané pasáži mohl v 80. minutě vrátit "Klokanům" náskok Čížek, jenže tentokrát přízemní ranou trefil tyčku. V závěru na Bičíka v dobré pozici nevyzrál ani střídající Prošek, Zlámal zase v nastavení vytáhl pokus Brabce. Bohemians tak doma se Spartou v lize bodovali poprvé po pěti zápasech a na předposlední Olomouc mají pětibodový náskok.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

25. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 17. Baránek, 80. Kopic - 10. Řezníček. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Vlasjuk. ŽK: Matějů - Škoda, Pašek, Košťál. ČK: 56. Pašek. Diváci: 10.850.

Sestavy:

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (73. Kopic), Kolář (75. Fořt), Kovařík - Holenda (88. Řezník). Trenér: Krejčí.

Brno: Melichárek - Hyčka, P. Buchta, Košťál, Jovanovič - Lacko (67. Malík), Zoubele (78. R. Buchta) - Pašek, Škoda (85. Vávra), Lutonský - Řezníček. Trenér: Kotal.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 10. Acosta, 50. Šmíd - 35. Lafata, 63. Dočkal. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Urban. ŽK: Jirásek - Konaté, Brabec. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Sestavy:

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta, Lulič (65. Gajič), Jirásek, Mosquera - Čížek (86. Prošek). Trenér: Pivarník.

Sparta: Bičík - Konaté, Kováč (62. Juliš), Costa, Frýdek - Šural (74. Fatai), Dočkal, Mareček, Matějovský (58. Brabec), Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.