Baroš vzal Spartě dva body, Škoda zase řádil

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu mezi Baníkem a Spartou
Tento zápas policie pravidelně řadí mezi riziková. Do akce byly nasazeny desítky policistů pořádkové i dopravní policie, kriminalisté i specialisté z antikonfliktního týmu.
Autobus fanoušků Sparty přijel na Bazaly pod policejní ochranou,...
... symbolicky při tom míjel billboard, na němž dávají nespokojení fans Baníku červenou kartu současnému vedení ostravského klubu.
I když v hledišti naštěstí nedošlo k žádné bitce podobné té z loňského března, policie v souvislosti s výtržnostmi po skončení zápasu zajistila celkem 54 lidí. Všichni jsou podezřelí, že se dopustili přestupků.
Aktualizováno 28. 2. 2015 22:24
Foitbalová Sparta v 18. kole Synot ligy ztratila, Jablonec se na ni dotáhl na dva body

Praha - Fotbalisté Baníku Ostrava hráli v dnešním zápase 18. kola první fotbalové ligy s pražskou Spartou nerozhodně 1:1. Na vedoucí gól Kadlece z 39. minuty odpověděl v 65. Baroš.

Zápas Baník - Sparta jsme živě sledovali ZDE.

Sparta v Ostravě začala zostra, už ve třetí minutě měl obrovskou šanci Kadlec, ale jeho rána ze strany na branku neprošla.

Úvodní tlak Letenských ale Baník přestál a pak srovnal krok. Pražané byli silnější na míči, ale domácí dokázali rychlým přechodem do útoku soupeři několikrát zatopit. Skoro dokonalý brejk sehrál ve 28. minutě Štěpán s Barošem, jemuž ale po ráně z malého vápna sebral čistý gól výborným zákrokem Štěch.

Domácí kapitán byl v patrně poslední bitvě dvou nesmiřitelných rivalů na Bazalech plný chuti, jen v koncovce mu štěstí nepřálo. Proti Barošově hlavičce z 30. minuty už by byl zřejmě bezmocný i Štěch, ale míč skončil těsně vedle tyče.

Kadlec se prosadil i v druhém zápase

Když domácí možná nabývali dojmu, že by Spartu mohli přehrát, přišly perné chvilky před jejich brankou. Skoro z každého zaváhání na vlastní půlce byla pro Baník nepříjemnost. Po Kadeřábkově centru vzal Lafatovi stoprocentní gól na brankové čáře stoper Frydrych, ale o dvě minuty nato už Kadeřábkovo přiklepnutí Kadlec z plného běhu napálil nechytatelně k tyči.

Sparta měla všechny trumfy v rukou. Druhým gólem by soupeře nejspíše definitivně srazila do kolen, jenže perfektně sehraný výpad tři na tři Kadlec po Váchově pasu ve vyložené šanci pohřbil nepřesnou střelou. Tím však převaha Pražanů opět uvadla a v 65. minutě ji vytrestal Baroš, který z malého vápna přesně trknul na bližší tyč.

Sparta se posledních dvacet minut zoufale snažila honit vítězství, ale ve finální fázi selhala. Vysvobodit ji mohl šest minut před koncem po Sukupově faulu na Kadeřábka kapitán Lafata, ale z penalty trefil Pavlenkovu nohu, od níž šel míč do břevna a ven.

Jablonec se Spartě přiblížil na dva body

V hektickém závěru tekly nervy na obou stranách i na střídačkách, ale favorit už s výsledkem nic nesvedl a pokud vedoucí Plzeň v neděli vyhraje v Hradci Králové, zvýší svůj náskok v čele tabulky před druhou Spartou na tři body.

Jablonce v prvním dnešním duelu porazil Bohemians Praha 1905 3:0, když všechny tři góly dali v druhém poločase. Severočeši vyhráli i druhé jarní utkání.  Pátou branku v sezoně zaznamenali shodně Jan Kopic s Martinem Pospíšilem, o třetí zásah Severočechů se postaral Vít Beneš.

Hráči Bohemians 1905 se nebezpečně blíží sestupovým vodám - nevyhráli už osm zápasů za sebou, navíc během této série získali pouhé dva body.

Obrali Slavii o vítězství?

Své druhé vítězství v jarní části sezony měla na dosah fotbalová Slavia, ovšem nakonec se s Teplicemi rozešla smírně 2:2. Moment, o kterém se bude hodně mluvit, nastal v 64. minutě.

Ljevakovič totiž ve vápně Pitáka výrazně zatáhl za dres a vypadalo to, že Slavia nejen bude kopat penaltu, ale ještě bude hrát proti oslabenému soupeři, neboť faulující soupeř už jednu žlutou kartu měl. Sudí Zelinka byl ovšem jiného názoru a přes nevoli fanoušků i fotbalistů domácích nechal pokračovat ve hře. Žlutou za protesty navíc dostal Vukadinovič, který kvůli čtyřem napomínáním bude stejně jako Piták Slavii příští týden proti Plzni chybět.

Smutnit musel i domácí kanonýr Milan Škoda, který tou dobou měl na kontě už dvě trefy a pokud by šel na penaltu, měl by velkou šanci zaznamenat druhý hattrick v řadě.

Za Teplice se v druhém zápase pod novým trenérem Radou prosadil také jen jediný střelec, Roman Potočný, který dvěma pumelicemi vymetl růžky Hrubešovy branky.

Brno vyhrálo záchranářskou bitvu

Fotbalisté Mladé Boleslavi i v druhém jarním utkání první ligy ztratili body. Po remíze s posledním Hradcem Králové dnes v 18. kole prohráli v Příbrami 0:2. Nejprve se hlavou prosadil Tomáš Pilík a v 78. minutě zisk tří bodů potvrdil Roman Bednář.

Příbram tak doma zůstává pod trenérem Pavlem Tobiášem neporažena. Boleslav naopak venku pošesté z posledních osmi utkání nedala gól.

Brno zvládlo důležitý záchranářský souboj a v Českých Budějovicích vyhrálo díky brankám Jana Sýkory, Jana Jugase a Jana Malíka 3:1. Zbrojovku tak od sestupového pásma dělí čtyři body a Jihočechy, za které v závěru snížil Jiří Kladrubský, tři.

18. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:0 (0:0)
Branky
: 54. M. Pospíšil, 61. Kopic, 67. Beneš. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vlasjuk. ŽK: Bratanovič, Gajič (oba Bohemians 1905). Diváci: 2763.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Kopic, Hübschman, M. Pospíšil (62. Mingazov), Greguš, Crnkič (67. Rossi) - Šabala (84. Doležal). Trenér: Šilhavý.
Bohemians 1905:
Švenger - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Bratanovič (73. M. Jarolím), Jindřišek, Moravec (81. Cicman), J. Rada, Mosquera - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Baník Ostrava - Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 65. Baroš - 39. Kadlec. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Pospíšil. ŽK: Sukup, Narh, Kouřil - Matějovský, Brabec. Diváci: 7438.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič (46. Sukup) - Kukec, Foltýn, Šichor (72. Mišák) - De Azevedo, Baroš (87. Narh), Holzer. Trenér: Frňka.
Sparta:
Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský - Dočkal (74. Řezníček), Kadlec, L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Branky: 33. Pilík, 78. Bednář. Rozhodčí: Proske - Blažej, Fišer. ŽK: Matějů (Příbram).

Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Krameš - Pilík (80. Moulis), Fillo (87. Suchan), Zeman (90. Divíšek) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.
Ml. Boleslav:
Hruška - Bořil, Navrátil, Hůlka, Koch - Šisler, Vacek - Zahustel (66. Končal), Magera (79. Ďuriš), Skalák - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

Dynamo České Budějovice - Zbrojovka Brno 1:3 (0:1)
Branky: 87. Kladrubský - 11. Sýkora, 51. Jugas, 78. Malík. Rozhodčí: M. Paták - Jiřík, Pilný. ŽK: Vávra (Brno). Diváci: 2666.

České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Linhart (46. Machovec), Benát, Volešák (59. Pešek), Kladrubský, Varadi - Kalod. Trenér: Urban.
Brno:
Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Zavadil, R. Buchta - Pašek, Zoubele (62. Malík), Sýkora (86. Hyčka) - Moukanza (68. Vávra). Trenér: Kotal.

Slavia Praha - FK Teplice 2:2 (1:2)

Branky: 19. Milan Škoda, 55. vlastní Grigar - 12. a 23. Potočný. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Hock. ŽK: Piták, V. Vukadinovič - Jablonský, Ljevakovič, Potočný, Matula, Hora. Diváci: 6221.

Sestavy:

Slavia: Hrubeš - Mikula, Latka, Bílek, Tamás (90. Boudjemaa) - R. Hrubý, Deli - V. Vukadinovič (70. Prošek), Piták (79. Červenka), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jablonský, Matula - Ljevakovič - Vůch, Litsingi (79. Takács), Vachoušek, Nivaldo (65. Vondrášek) - Potočný (90. Salami). Trenér: P. Rada.

1. Plzeň 17 13 2 2 39:12 41
2. Sparta 18 13 2 3 31:9 41
3. Jablonec 18 12 3 3 35:15 39
4. Mladá Boleslav 18 8 3 7 23:16 27
5. Dukla 18 7 5 6 22:25 26
6. Teplice 18 6 7 5 27:22 25