Hnědé trenky, nudní Češi i trenérské rošády. Liga je ve třetině

Podívejte se v přehledné fotogalerii, jak si vedly prvoligové týmy v první třetině soutěže.
Sparta - 1. místo, 23 bodů. Letenští před sezonou vsadili na cizince a systém 3-5-2, ale zatímco Kehinde Fatai a spol. se chytili, nový systém nikoliv, a tak už Sparta hraje "lavičkovské" 4-3-3. Patrně kvůli záplavě branek, které tradičně na nulu vzadu hrající Sparta inkasovala. Krom porážky v derby ztratili svěřenci Zdeňka Ščasného body jen v Jihlavě a Jablonci.
Plzeň - 2. místo, 23 bodů. Bilanci v nové sezoně má Viktoria stejnou jako Sparta (prohra na Dukle, remízy se Slováckem a Teplicemi), ovšem na rozdíl od minulých let ztrácí ve skóre (+12 oproti +20). Kdo je lepší, tedy bude muset rozhodnout až vzájemný souboj ve 12. kole, který hostí Štruncovy sady, kam pravidelně chodí přes 10 000 fanoušků. Plzni se stejně jako loni nepovedl start do soutěže a opět to odnesl trenér, Miroslava Koubka nahradil Karel Krejčí, který je ale od nástupu na lavičku stoprocentní. Hodně mu pomáhá produktivita Michala Ďuriše, který s devíti trefami v deseti zápasech vede tabulku kanonýrů.
Liberec - 3. místo, 19 bodů. Loni hrál Slovan o záchranu, letos pod vedením vycházející trenérské hvězdy Jindřicha Trpišovského dokonce o Ligu mistrů. Jeho tým hraje hodně aktivně s vysokým presinkem, problémem ale může být úzký kádr, který kromě zranění ještě navíc zatěžují zápasy ve skupině Evropské ligy.
Mladá Boleslav - 4. místo, 18 bodů. I s nejluxusnějším náhradníkem v lize Milanem Barošem zatím Středočeši válí. A to především v ofenzivě, kterou táhne ligová kometa Jiří Skalák a které není v lize s výjimkou Sparty rovno (10 zápasů, 25 branek). Naopak v obraně to trochu skřípe.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Luděk Mádl Jakub Šafránek, Luděk Mádl
19. 10. 2015 12:10
Podívejte se v přehledné fotogalerii, jak si vedly prvoligové týmy v první třetině soutěže.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy