Hnědé trenky, nudní Češi i trenérské rošády. Liga je ve třetině

Podívejte se v přehledné fotogalerii, jak si vedly prvoligové týmy v první třetině soutěže.
Sparta - 1. místo, 23 bodů. Letenští před sezonou vsadili na cizince a systém 3-5-2, ale zatímco Kehinde Fatai a spol. se chytili, nový systém nikoliv, a tak už Sparta hraje "lavičkovské" 4-3-3. Patrně kvůli záplavě branek, které tradičně na nulu vzadu hrající Sparta inkasovala. Krom porážky v derby ztratili svěřenci Zdeňka Ščasného body jen v Jihlavě a Jablonci.
Plzeň - 2. místo, 23 bodů. Bilanci v nové sezoně má Viktoria stejnou jako Sparta (prohra na Dukle, remízy se Slováckem a Teplicemi), ovšem na rozdíl od minulých let ztrácí ve skóre (+12 oproti +20). Kdo je lepší, tedy bude muset rozhodnout až vzájemný souboj ve 12. kole, který hostí Štruncovy sady, kam pravidelně chodí přes 10 000 fanoušků. Plzni se stejně jako loni nepovedl start do soutěže a opět to odnesl trenér, Miroslava Koubka nahradil Karel Krejčí, který je ale od nástupu na lavičku stoprocentní. Hodně mu pomáhá produktivita Michala Ďuriše, který s devíti trefami v deseti zápasech vede tabulku kanonýrů.
Liberec - 3. místo, 19 bodů. Loni hrál Slovan o záchranu, letos pod vedením vycházející trenérské hvězdy Jindřicha Trpišovského dokonce o Ligu mistrů. Jeho tým hraje hodně aktivně s vysokým presinkem, problémem ale může být úzký kádr, který kromě zranění ještě navíc zatěžují zápasy ve skupině Evropské ligy.
Mladá Boleslav - 4. místo, 18 bodů. I s nejluxusnějším náhradníkem v lize Milanem Barošem zatím Středočeši válí. A to především v ofenzivě, kterou táhne ligová kometa Jiří Skalák a které není v lize s výjimkou Sparty rovno (10 zápasů, 25 branek). Naopak v obraně to trochu skřípe.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Luděk Mádl Jakub Šafránek, Luděk Mádl
19. 10. 2015 12:10
Podívejte se v přehledné fotogalerii, jak si vedly prvoligové týmy v první třetině soutěže.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy