Stíhání zastaveno. Úřady už nevyšetřují bývalého šéfa FIFA Blattera kvůli korupci

ČTK ČTK
11. 4. 2020 11:00
Úřad švýcarského veřejného žalobce zastavil jedno ze dvou vyšetřování týkajících se bývalého prezidenta fotbalové federace FIFA Seppa Blattera. Podle deníků Le Monde a Süddeutsche Zeitung nebude čtyřiaosmdesátiletý Švýcar stíhán v případu prodeje televizních práv Karibské fotbalové unii (CFU).
Foto: Reuters

Švýcarské úřady Blattera od roku 2015 vyšetřovaly kvůli podezření, že podepsal s CFU kontrakt nevýhodný pro FIFA. Šéfem karibské konfederace byl tehdy Jack Warner, jenž později dostal doživotní zákaz působení ve fotbale a ve Spojených státech amerických byl obviněn z korupce. Smlouva zaručovala CFU televizní práva na MS 2010 a 2014 za 600.000 dolarů, což byla částka pod tržní hodnotou.

Blatter v pátek agentuře AFP řekl, že vyrozumění od švýcarského žalobce ještě osobně nedostal. Stále nicméně čelí žalobě za kontroverzní platbu ve výši dvou milionů dolarů bývalému šéfovi evropské federace UEFA Michelu Platinimu z února 2011.

"Až bude uzavřen i tenhle případ, vyzvu FIFA k mé rehabilitaci, protože mě etická komise FIFA suspendovala na základě obvinění švýcarské justice," řekl Blatter, jenž byl odvolán z pozice šéfa světového fotbalu po 17 letech na konci roku 2015 a dostal šestiletý zákaz účasti na aktivitách FIFA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy