Svět prý leží anglickému týmu u nohou

Reuters, SportPlus, zh
25. 4. 2006 0:00
Londýn - Oficiální hymna anglického fotbalového týmu pro MS v Německu prolétla v pátek 21. dubna poprvé éterem.
Bude Beckhamovi a jeho spoluhráčům ležet na MS svět u nohou?
Bude Beckhamovi a jeho spoluhráčům ležet na MS svět u nohou? | Foto: Reuters

Píseň "World At Your Feet", tedy "Svět u tvých nohou" nahrála britská rocková nezávislá kapela Embrace.

Hudební doprovod obstarávají kytary, zpěv předák kapely Danny McNamara, na nahrávce se tentokrát nepodílel žádný z fotbalistů. McNamara přesně popsal, o čem píseň pojednává: "Je to všechno o tom, jak si anglický tým počíná dobře, a objevuje se tu motiv 'lze to dokázat'".

Infobox

Hymny anglické fotbalové reprezentace od roku 1970:
1970 Back Home - England World Cup Squad
1982 This Time (We'll Get it Right) - England World Cup Squad
1986 We've Got the Whole World at Our Feet - England World Cup Squad
1990 World in Motion - New Order/England World Cup Squad
1998 (How Does it Feel to Be) On Top of the World - England United (Spice Girls, Lightning Seeds, Echo and the Bunnymen)
2002 We're On the Ball - Ant and Dec
2006 World at Your Feet - Embrace

Kdyby si ještě někdo neuměl udělat přesnou představu, o čem že text je, přináší agentura Reuters i úryvek této písně: "Se světem u tvých nohou není nikdo, koho bys nemohl porazit. Se světem u tvých nohou není vrcholu, kterého bys nemohl dosáhnout."

Když se BBC zeptala McNamary, jestli si myslí, že se píseň bude anglickému mužstvu líbit, odpověděl: "Dali jsme do toho veškerou energii, takže doufám, že ji budou mít rádi."

Píseň, která zazněla v pátek poprvé na britských rozhlasových stanicích, si lze poslechnout na internetových stránkách kapely Embrace.

Členům skupiny Embrace (alespoň na této fotce) u nohou nic neleží
Členům skupiny Embrace (alespoň na této fotce) u nohou nic neleží | Foto: http://embrace.co.uk

O hymně českých fotbalistů zatím není nic známo. Poslední světový šampionát, kterého se účastnila česká, respektive československá výprava, byla Itálie 1990. Hráči tenkrát pomohli nazpívat šlágr "Víno, pizza, makaróny, Italia, Italia".

První zápas na světovém šampionátu hraje Anglie 10. června proti Paraguayi. Leží-li jí u nohou celý svět, Paraguay by neměla být výjimkou.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy