Svět podle Haalanda. Při přestřelce s United dal hattrick a na dva góly nahrál

2. 10. 2022 16:50
Fotbalisté Manchesteru City v 9. kole porazili konkurenční United 6:3 a upevnili si druhou příčku v anglické lize. Třetím hattrickem v sezoně a dvěma asistencemi se blýskl nejlepší střelec soutěže Erling Haaland. Tři góly přidal i jeho spoluhráč Phil Foden. "Rudí ďáblové" prohráli po sérii čtyř výher a v neúplné tabulce drží šesté místo.
Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Guardioly rozhodli manchesterské derby již v prvním poločase. Skóre otevřel v osmé minutě Foden po zpětné přihrávce do pokutového území. Pak se Haaland nejprve prosadil hlavou po rohovém kopu a následně opět po spolupráci s De Bruynem akrobaticky zakončil ve skluzu.

Těsně před koncem poločasu si Haaland připsal ještě asistenci u druhého Fodenova gólu. Anglický reprezentant zaznamenal 50. soutěžní branku v dresu "Citizens". Od začátku sezony 2020/21 inkasovali United v prvních poločasech čtyři góly již počtvrté, což je nejhorší bilance v lize.

Po změně stran snížil Antony, v 64. minutě ale opět udeřil Haaland. Dvaadvacetiletý Nor se stal prvním hráčem Premier League, který dokázal vstřelit hattrick ve třech domácích zápasech po sobě.

"Gólů mohlo být klidně víc, hlavně po změně stran jsme polevili a náš výkon nebyl ideální. Druhou půli jsme dokonce prohráli, takže pořád máme na čem pracovat," citoval po utkání Haalanda server BBC.

Haaland má na kontě po osmi odehraných zápasech už 14 branek a s náskokem vede tabulku střelců. Bodový účet ještě záhy navýšil asistencí na třetí Fodenovu trefu.

"Několikrát jsem říkal, že nám pouze předvádí to, co už dokázal během angažmá v Norsku, Rakousku a Německu. Kvalita našeho týmu mu samozřejmě pomáhá, ale rozhodně jsme ho tu neučili hrát fotbal," řekl trenér Pep Guardiola.

V závěru zápasu zkorigoval skóre dvěma góly Martial, ale na třetím prohraném derby United v řadě to nic nezměnilo. V pořadí 187. manchesterské derby bylo gólově nejbohatší v historii.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo

Manchester City - Manchester United 6:3 (8., 44. a 73. Foden, 34., 37. a 64. Haaland - 84. a 90.+1 z pen. Martial, 56. Antony), Leeds - Aston Villa 0:0.

1. Arsenal 8 7 0 1 20:8 21
2. Manchester City 8 6 2 0 29:9 20
3. Tottenham 8 5 2 1 19:10 17
4. Brighton 7 4 2 1 14:8 14
5. Chelsea 7 4 1 2 10:10 13
6. Manchester United 7 4 0 3 11:14 12
7. Newcastle 8 2 5 1 12:8 11
8. Fulham 8 3 2 3 13:15 11